У Луцьку «ряджений» суддя пропонував «порішати»

У Луцьку активісти влаштували перфоманс: перед приміщенням Волинського окружного адмінсуду чоловік у костюмі судді пропонував перехожим та тим, хо саме прямував до суду, «порішати».

Акція відбулася 14 квітня.

Активісти висловили протест саме біля стін окружного суду, бо тут відбуваються розгляди справ про скасування рішень атестаційних комісії та наказів по звільнення екс-міліціонерів, які не пройшли переатестацію. Декільком екс-міліціонерам вже вдалося отримати позитивне рішення.

На паркані перед входом у суд активісти почепили плакати із гаслами «Судді-«тітушки»-вбивці реформи», «Судді – провокатори», «Геть корупціонерів у мантіях». Чоловік, який вийшов із приміщення суду, забороняв чіпляти плакати, «рекомендуючи» просто тримати їх у руках.

У перехожих  імпровізований суддя перепитував, чи треба комусь «порішати». У тих, хто заходив у суд, уточняв, чи це часом не екс-міліціонери – мовляв «за залені чи гривні» справу можна швидко владнати.

 «Я вже кілька поновив, якщо треба якість питання порішати, я можу порішати мєнтурі, якщо треба в судах, то можу порішати і судах», – зазначив «суддя». За його словами, на рішення апеляційних комісій йому «як собаці на газон».

За словами активіста, який зіграв роль судді, представники феміди не беруть уваги до рішень громади.

«Громада для нас ніхто, хто така громада? Ми все вирішуємо в країні, ми, суди», – підсумував «суддя».