Луцькі школярі в лісі вчаться військової справи

Старшокласники навчались військової справи в селі Клепачів, Луцького району. Викладачі та учасники АТО передавали дітям навички з різних сфер військової підготовки.

Вишкіл розпочався 13 квітня і триває вже другий день.

Цю ініціативу реалізують в 22-ій школі вже другий рік. Проведення заходу узгоджується з керівництвом школи та піклувальною радою. Обов’язковим є дозвіл від батьків для кожного учня на проведення такого польового виїзду.

Навчання розпочались із ранкового виходу з Луцька. З собою кожен мав 10-12 кг виряду. Несли навчальну зброю та дерев’яні макети, а також їжу, палатки, каремати та інші необхідності. Дорога до місця призначення становить 15 км і зайняла 2 години.

30 юнаків та дівчина дотримуються військового режиму — підйом, шикування, зарядка, сніданок. Всі знання отримані під час лекцій учасники вишколу перевіряють на практиці. До проведення навчально-польових зборів долучили бійця роти спецпризначення “Світязь”, представників військкомату та формування “Самооборона”.

За словами викладача військової підготовки Олександра Сліпчука, ці збори є підсумком дворічного вивчення предмету. За 2 дні учні проходять навчання з фізичної підготовки, військово-прикладної тактики, виживання, інженерної справи, снайперської підготовки, медицини. Слухають лекції по спорядженню, видах зброї та набоїв. Викладач вважає, що навчання потрібне для проходження служби в Збройних силах України. Учні задоволені проведенням таких зборів.  Кажуть: кормлять добре і тут цікаво. Розповіли, що власноруч облаштовували наметове містечко, допомагають в приготуванні їжі.

Хлопці зауважують, що після вишу планують йти в армію, бо це обов’язок кожного чоловіка. Є такі, що відразу після школи хочуть в АТО.

Єдина дівчина на зборах Вікторія планує йти на військову кафедру. Вважає, що захист Батьківщини краще і потрібніше, ніж медицина. Дівчина на рівних тренується з хлопцями. Каже, що це “важко, але терпимо”. Розповідає, що перші півроку спільного навчання з хлопцями, вони трішки сторонилися її. А зараз ставляться нормально.