Маневицький Ленін стане Бандерою, – активісти

Громадські активісти з 10 організацій Волині пояснили, чому демонтували пам’ятник Леніну у Маневичах та що з ним робитимуть.

Про це йдеться в їхній заяві, яка надійшла на електронну скриньку ВАРу.

Також вони надіслали фото пам’ятника, який наразі зберігається на одному з складів організації та очікує на переплавку. Тож активісти закликають припинити розпускання чуток щодо того, ніби пам’ятник продали.

Публікуємо текст заяви без змін і правок:

 

Кінець 2013 та початок 2014 років став для нас, українців, переломним періодом. Вийшовши на Майдани, ми вирішили позбавитись комуністичних та радянських символів, що тягнули нас у минуле та гальмували подальші демократичні зміни. Відтак, 20 лютого 2014 року на засіданні ради громадських організацій – Волинське відділення всеукраїнського відділення ветеранів, Волинська Січ Війська Запоріжського, Асоціація Стрілецьких Братств України, Волинська правозахисна група, Спілки ветеранів Афганістану Волині- обговорювалось питання про необхідність демонтажу пам’ятника Леніну в смт. Маневичі, який символізує репресії, геноцид українців, знищення духовності і релігії.

Зважаючи на те, що місцевими радами Маневич неодноразово приймалися рішення про знесення пам’ятника Леніну та керуючись Указами Президента України № 250/2007 від 28 березня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» та № 432/2009 від 12 червня 2009 року «Про додаткові заходи в пам’ять про жертви Голодомору 1932-1933 років в Україні», в яких йдеться про вжиття заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації політичних репресій та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, радою організацій було прийняте рішення про демонтаж пам’ятника одіозному вождю тоталітаризму.

У зв’язку з цим було доручено активістам громадських організацій демонтувати пам’ятник Леніну в центрі смт. Маневичі та матеріал, що залишився після демонтажу, використати для будівництва пам’ятника Степану Бандері в обласному центрі Волині. Звертаємо вашу увагу, що 21 лютого 2014 року Верховою Радою України було прийнято Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України». Даний закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, проти яких не тільки порушені кримінальні справи, а також щодо тих осіб, дії яких можуть містити ознаки кримінальних правопорушень.

Тож просимо попереджати та уникати поширення інформації, що суперечить дійсності, оскільки рішення про демонтаж було виконане, а матеріали знаходяться на збереженні громадських організацій для подальшого зведення в обласному центрі пам’ятника Степану Бандері. Вказана заява мотивована тим, щоб унеможливити подальші інституції щодо питання, яке є предметом заяви.