Волинь: 6 комуністичних пам’ятників позбавли офіційного статусу

Шість монументів у Волинській області позбавили статусу пам’яток.

Про це інформує Волинська газета.

Міністр культури В’ячеслав Кириленко 4 квітня підписав наказ «Про не занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». Згідно із цим документом, 6 монументів, які дотепер вважалися об’єктами культурної спадщини Волині, позбавили статусу пам’яток, що охороняються державою.

Так, у переліку – шість об’єктів у містах та селах області.

ПАМ’ЯТНИК СТЕПАНУ БОЙКУ У ЛУЦЬКУ

За статусом – пам’ятка монументального мистецтва, що знаходиться на вулиці Лесі Українки. Охоронний номер 15. Споруджений монументу 1969-му, того ж року, відповідно до рішення виконкому Волинської облради №360-р від 4 серпня, узятий під охорону. До речі, довкола доцільності знесення погруддя діячеві КПЗУ Бойку, в Луцьку дискутували. Однак вирішено його знести і передати обласному краєзнавчому музеєві на зберігання.

ПАМ’ЯТНИК ПАШІ САВЕЛЬЄВІЙ У ЛУЦЬКУ

За статусом досі – пам’ятка монументального мистецтва, що знаходиться на вулиці Плитниця. Хоча від мистецтва у сквері Старого міста не лишилося нічого. Хіба щербаті сходи. Саму «Пашу», радянську підпільницю, кілька років тому вкрали. Була інформація, що пам’ятник бачили тоді на подвір’ї  міськвідділку міліції. Свого часу «ВГ» навіть зверталася із запитом до УМВСУ у Волинській області, щоб дізнатися, як же склалася доля монумента, чи знайшли його або ж самих злодіїв, але відповіді на запит не отримала. Охоронний номер об’єкта культурної спадщини – 428. Узятий під охорону був за рішенням виконкому Волинської облради №477-р від 28 листопада 1975 року, а зведений у 1972-му.

ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК НА МІСЦІ ЗАГИБЕЛІ КОМСОМОЛЬЦЯ АНАНІЯ ДАНИЛЕВИЧА У СЕЛІ ПОКАЩІВ КІВЕРЦІВСЬКОГО РАЙОНУ

Споруджений у 1944-му. За статусом – пам’ятка історії. Охоронний номер 689 присвоєно рішенням виконкому Волинської облради № 103-р від 25 квітня 1988 року.
Пам’ятник на честь працівника райвідділу НКВС Шалохвостова А. К. (с. Градиськ Маневицького р-ну). Зведений у 1944-му, в лісі. За статусом – пам’ятка історії. Охоронний номер – 743. Взятий під охорону державою рішенням виконкому Волинської облради № 267-р від 25 серпня 1986 р.

ПАМ’ЯТНИК НА МІСЦІ ЗАГИБЕЛІ ГОЛУБЕНКА, ПРАЦІВНИКА РК ЛКСМУ У СЕЛІ ПОСТУПЕЛЬ РАТНІВСЬКОГО РАЙОНУ 

Зведений у 1948 р. За статусом – пам’ятка історії. Охоронний номер 836. Узятий під охорону рішенням виконкому Волинської облради №88-р від 09.04. 1990 р.

ПАМ’ЯТНИК НА ЧЕСТЬ СЕКРЕТАРЯ РАЙКОМУ КОМСОМОЛУ В. МУЗИЧЕНКА У СЕЛІ ВЕРБИЧНЕ ТУРІЙСЬКОГО РАЙОНУ

Зведений у 1944-му. За статусом – пам’ятка історії. Охоронний номер – 668. Взятий під охорону держави рішенням виконкому Волинської облради №267-р від 25 серпня 1986-го.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 квітня, у Луцьку на вулиці Лесі Українки демонтували пам’ятник члену КПЗУ Степану Бойку.