У Луцькраді відповіли на петицію про перенесення «старого» ринку

У Луцькій міській раді стверджують, що законних підстав ліквідовувати укладені з підприємцями договори щодо оренди земельних ділянок на території Центрального ринку немає.

Про це йдеться у відповіді на петицію лучан.

Зокрема, в документі зазначається, що, за інформацією управління земельних ресурсів, на території «Центрального ринку» у Луцької міської ради земельні ділянки орендують: підприємець Любомир Пахолко (договір оренди закінчується 27.12.2027), Волинська обласна спілка споживчих товариств (договір оренди закінчується 27.08.2017), підприємець Василь Попович (договір оренди закінчується 02.05.2017), Приватна Фірма «Скорпіон-сервіс» (договір оренди закінчується 10.04.2019), Петро Лотиш (договір оренди закінчується 27.11.2024).

«Наголошуємо, що в період дії договорів оренди на земельні ділянки з вищезазначеними орендарями ліквідувати вказані договори або вчиняти будь-які дії, не передбачені у договорі, немає законних підстав», ‒ йдеться у відповіді.

Крім того, у міськраді додають, що «у цьому ж році на засіданні архітектурно-містобудівної ради було затверджене історико-містобудівне обґрунтування на реконструкцію території Центрального ринку, розроблене ДП «НДІ Проектреконструкція» (протокол №1 від 26.02.2009)».

«Вказаним документом були витримані основні вимоги до генерального плану державного історико-культурного заповідника у м. Луцька та створення на місці існуючого ринку належної інфраструктури, яка буде більш туристично привабливою, а саме:

збережено вулицю Замкову як основного пішохідного напрямку з центральної частини міста до Замку Любарта.

запропоновано вдалий варіант об’їзної вулиці між ринком, замком та центральним парком культури та відпочинку ім.. Лесі Українки з метою безперешкодного перспективного обслуговування ринку, влаштування туристичного маршруту, знесення малоцінної забудови на території заповідника, що дасть можливість транспортного розвантаження історичної зони міста», ‒ переконують у міськраді.

Також повідомляється, що на адресу користувача земельної ділянки Центрального ринку – Волинську облспоживспілку ‒ надіслано лист з проханням розробити містобудівний розрахунок реконструкції ринку та подати його на розгляд виконавчих органів міської ради.

«Враховуючи вищевикладене Вам та всім небайдужим громадянам надати свої пропозиції щодо розвитку території, на які й розміщено ринок «Центральний». Концепція, яка отримає найбільшу підтримку всіма зацікавленими сторонами може бути реалізована після завершення дії оренди даної земельної ділянки», ‒ резюмують у документі.

Нагадаємо, за пропозицію перенесення «старого» ринку з-під стін замку підписалося 307 осіб.