У галереї розповіли про луцьких караїмів

У Луцьку презентували виставку про етнічну групу караїмів, які жили у місті у передвоєнний період.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Учора, 12 квітня, в рамках культурно-історичного проекту «Луцьк – багатокультурне місто», відбулася презентація «Karajjołłary – Караїмські шляхи». Захід організували у Галереї мистецтв Національної спілки художників України.

На відкритті виставки стародавніх фотографій караїмських родин були присутні працівники Генерального Консульства Республіки Польща, нащадки луцьких караїмів, представники міської ради, історики, краєзнавці, журналісти, митці, студенти.

На захід завітали гості з Вроцлава та Варшави – голова Спілки польських караїмів Маріола Абковіч, магістр кафедри орієнтології Варшавського університету Анна Сулімовіч, доктор гуманітарних наук Ягеллонського університету Міхал Роберт Немет, голова фонду «Караїмська спадщина» Адам Йозеф Дубінські, член правління Спілки польських караїмів Александр Кобєцкі, президент фонду «Караїмська спадщина» Андреас Моравітц. До слова, майже усі вони – члени родин луцьких караїмів, які проживали свого часу у Луцьку до еміграції до Литви і Польщі. На презентації проекту зустрілися науковці з Східноєвропейського національного університету імені Лесі України, гості з Рівного і Тернополя.

Краєзнавець, автор відомого дослідження «Караїми на Волині. Штрихи до портрета загадкового народу» Володимир Шабаровський поділився своїми останніми розробками «караїмської теми».

У своїй лекції «Діяльність і культура караїмів» Анна Сулімовіч розповіла про історичне коріння і особливості віросповідання караїмів, міста і країни, які ставали тимчасовою домівкою для них.

Правнук караїмського поета Сергія Рудковського з Луцька, доктор гуманітарних наук Ягеллонського Університету Міхал Роберт Немет прочитав лекцію з історичного мовознавства «Караїми в мові слов’ян. Слов’янські впливи на мову луцьких та галицьких караїмів».

Екскурсію для нащадків луцьких караїмів та всіх охочих провели луцькі краєзнавці, журналісти Олександр Котис та Оксана Штанько. Гостям показали, де жили луцькі караїми.

Виставка «Karajjołłary – Караїмські шляхи» триватиме до 26 квітня у Галереї мистецтв, що на вулиці Лесі Українки 24 а, щодня крім понеділка та вівторка з 11:00 до 17:00. Вхід – вільний.