«Танковий архітектор» 14-ої бригади створює унікальні прапори

Боєць 14-ї бригади Микола Боковня малює ексклюзивні прапори.

Повідомляють у прес-службі 14-ої окремої механізованої бригади.

АРХІТЕКТУРА

53-річний Микола Боковня архітектор, який проектує в основному приватні будинки, зокрема, будівлі у Конча-Заспі та Пущі-Водиці у Київській області побудовані за його проектами.

Чоловік народився у Сумах, однак 26 років уже живе у Києві, де закінчив архітектурний факультет Київського міжнародного будівельного інституту. Свого часу він працював в «Київпроекті», «Укрпроектреставрації», останні кілька років працює на себе.

«З чого починається будинок? Все починається з розрахунків, з грамотно складеного архітектурного завдання, тобто замовник має мені чітко розповісти, що він хоче. Він має мені довіритися, аби я зміг об’ємно-посторово відтворити його бажання. І зробити це так, щоб помешкання в майбутньому було зручним і комфортним. Обумовлюємо обов’язково стилістику. На жаль, у нас більшість схильна до, так званої, архаїки, що в народі називають класикою. Але інколи трапляються замовники, які згідні спробувати щось нове. А нам, архітекторам, так хочеться працювати в сучасних стилях, в своєму стилі», – розповідає військовий.

За його словами, працює він у стилі деструктивізму та прагматизму. Мовляв, використовує прості форми, працюючи з сучасними матеріалами, а також поєднує різні матеріали, які, на перший погляд, здаються абсолютно непоєднуваними, практикує зведення еко-житла.

ВІЙНА

Чоловік розповів, що впродовж року «воював» з телевізором, лаявся, коли переглядав новини, а потім не витримав і пішов у військкомат.

«Там зі мною трапилася кумедна пригода. Я ж забув, що в інституті у нас була військова кафедра й я маю звання офіцера запасу. Попрямував у відділ, де перебувають на обліку рядові. Там мені сказали, що я не туди потрапив. Що значить не туди, обурився я?! Вже подумав, що мені й далі доведеться «воювати» з телевізором. Потім мені пояснили, що офіцери запасу обліковуються в іншому відділ, який знаходиться на іншому поверсі. Так і став я старшим лейтенантом Боковнею, який ще й контракт підписав», – згадує боєць.

УНІКАЛЬНІ ПРАПОРИ

Окрім виконання своїх безпосередніх завдань, чоловік розмальовує прапори.

«Колись мої хлопці запитали, чи можу підписати прапор діткам в школу на знак вдячності за солодкі подарунки. Подумав, то чому ж не можу: кожен архітектор мусить малювати. Хоча це в мене виходить, звісно ж, не так як в художника… Мені зробили комп’ютерну роздруківку танку й намалював його на нашому українському прапорі. Потім попросив у хлопців, аби роздрукували більш детальну копію танку, БМП, БТРа. І так поступово почав удосконалювати малюнок. Знаєте, я ж таким чином підтверджую свій фах. Дуже хочу, аби руки не заіржавіли! Чесно, я просто щасливий, що маю змогу й тут, на війні, вдосконалюватися професійно!» – розповів митець.

За словами Боковні, якщо вдень багато службових справ і не вдається приділити час малюванню, то чоловік робить це вночі.

До слова, старшого лейтенанта в батальйоні називають «танковим архітектором».

13000249_639925739494153_8923239775598456412_n