Нововолинськ: мерія не може фінансувати училище

Через правову колізію у Нововолинську міськрада не має права виділяти кошти на фінансування місцеве ВПУ № 1.

Про це заявив міський голова Віктор Сапожніков, – повідомила прес-служба облради.

Нововолинське ВПУ №1 – єдине в регіоні вище училище, яке готує спеціалістів для вугільної промисловості. Крім того, тут навчаються майбутні  слюсарі-електромонтажники, штукатури, лицювальники-плиточники, слюсарі з ремонту автомобілів, кухарі, кондитери, майстри ресторанного обслуговування, вишивальники.

Цей навчальний заклад, які й інші училища профтехосвіти, переживає не найкращі часи через відсутність державного фінансування. Нагадаємо, Законом України “Про державний бюджет” передбачено, що захищені видатки на профтехосвіту лягають на місцеві бюджети. Зокрема, ті ВПУ, які знаходяться в містах обласного значення, фінансуються з їхніх бюджетів. Верховна Рада проголосувала за внесення змін до державного бюджету, яке означало повернення ПТУ державного фінансування, але президент Петро Порошенко заветував цей закон.

Тим часом, у Нововолинську виникла юридична колізія. Місцеве ВПУ № 1 хоч і називається Нововолинським, але є зареєстрованим на території с. Будятичі Іваничівського району. “Бюджетний кодекс не дозволяє місту фінансувати ті заклади, які знаходяться поза його територією. Та й коштів у нашому бюджеті на ці видатки не вистачатиме”, – заявив Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков. Він також розповідає, що держава не поспішає передвати майно ПТУ на баланс міст.

Голова облради Ігор Палиця вважає, що не варто освітянам сподіватися й на обласний бюджет, бо його можливості не безмежні. Хоча обіцяє, що напризволяще профтехосвіту в області ніхто не залишить. Тим часом, на захищені видатки училищу потрібно в рік 16 мільйонів гривень. В минулому році ВПУ заробило 2 мільйони гривень власних коштів.