Незрячим лучанам «показали» видатних українців

У Луцьку презентували виставку скульптурних портретів для незрячих людей під назвою «Торкаючись, бачу: великі українці». На ній представлені 12 скульптур відомих українських діячів. Біографія про кожну особистість озвучена через аудіомедійний засіб голосами відомих українських музичних виконавців.

Презентували скульптурні проекти 13 квітня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, – пише Громадське. Волинь.

За словами ініціаторів виставки, це унікальний проект, який зруйнує стереотипи про те, що візуальне мистецтво доступне лише для зрячих.

Ініціатор заходу, представниа клубу «Ротаракт» Віталій Лесько заявив, що на виставці представлені роботи львівських скульпторів за ініціативи клубу «Ротаракт».

«Ми створили 12 скільптур відомих українських особистостей. Тут є і Шептицький, і Шевченко, і Нігоян. Ці постаті постійно на слуху. І люди, які не мають можливості їх побачити та зрозуміти, як вони виглядають, тепер цю можливість мають. До кожної скульптури записаний звуковий супровід. Тобто людина, яка незряча, має можливість послухати про відому українську постать та за допомогою шрифта Брайля прочитати інформацію про цю людину і відчути руками, як ця людина виглядала», – зазначив Лесько.

У Луцьку виставка триватиме до 23 квітня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.