Військові просять волинян «не шнарити» на полігоні

Військові просять волинян не нишпорити по військовому полігоні та не збирати там металобрухт.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

У зв’язку з періодичним проведенням на території авіаційного полігону «Поворськ» військових навчань та з частими випадками затримання людей у забороненій зоні керівництво полігону звернулося в

Повурський авіаційний полігон знаходиться в оточенні лісів, що в межах трьох районів – Ковельського, Маневицького, Камінь-Каширського районів.

За словами військовослужбовців, наразі на полігоні періодично проводять заходи по практичному застосуванню авіаційних засобів ураження (бомбометання, пуски ракет), стрільби з військового озброєння, знешкодження, підриви боєприпасів, які не вибухнули.

Відтак, військові наголосили, що територія авіаційного полігону «Поворськ» є забороненою зоною для цивільних осіб. Вхід та в’їзд на територію авіаційного полігону категорично забороняється. Межі полігону встановлюються шлагбаумами і попереджувальними знаками за написами: «Небезпечно! Територія полігону! Проїзд і прохід суворо заборонені».

Однак, як стверджують військові, місцевих мешканців така заборона не зупиняє. Мовляв, вони збирають і намагаються демонтувати бомби, ракети й снаряди, наражаючи цим на небезпеку своє життя.

До прикладу, 4 квітня 2011 року на території полігону під час пошуку брухту та небезпечного поводження з металевим, подібним до бомби, предметом, загинуло двоє мешканців села Черемошне Ковельського району.

9 серпня 2011 року в селі Поворськ від розриву вибухонебезпечного металевого предмета загинула один неповнолітній, інший був травмований.

Причиною загибелі та каліцтва людей є ігнорування забороною перебування на території полігону, недопущення збору бомб, ракет, снарядів інших металевих предметів.

Бійці також застерігають волинян, які приходять на територію полігону збирати ягоди та гриби, а також людей, які проникають на заборонену територію, щоб зібрати металолом.