У Луцьку презентують унікальну виставку для незрячих

У Луцьку представлять інтерактивний соціально-мистецький проект, який допоможе незрячим «побачити» і уявити, як виглядали відомі українські діячі.

Про це повідомили організатори.

У середу, 13 квітня, о 16:00 в приміщені Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Луцьк, що на вулиці Шопена,11, презентують унікальну виставку скульптур в рамках проекту «Торкаючись, бачу: великі українці».

«Це унікальний проект, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить. Вперше створено можливість показати незрячим як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки», – розповідають організатори.

На виставці представлять 12 скульптурних портретів визначних українців: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Андрей Шептицький, Микола Амосов, Марія Заньковецька, Георгій Гонгадзе, Володимир Івасюк, Михайло Бочук, Олександр Довженко, Сергій Нігоян. Незрячі зможуть відчути їх на дотик, а також послухати біографію про кожну особистість та прочитати опис шрифтом Брайля. До слова, озвучили біографії прототипів скульптур відомі музиканти Олександр Пономарьов, Тіна Кароль, Оксана Білозір, Павло Табаков, Павло Зібров, Алла Кудлай, Юрій Гнатковський, Павло Дворський, Василь Ілащук, Олександр Божик, Наталія Шелепницька, Ірина Зінковська.

«Ми запросили глухонімих дітей до розмальовування гіпсових скульптур кольоровими фарбами, таким чином створюючи для них інтерактивне ознайомлення з відомими постатями обраними для проекту. Важливим є те, що «Торкаючись, бачу: великі українці» поєднує людей з різних груп населення: в даному випадку глухонімі діти були долучені до підготовки виставки для незрячих», – йдеться у повідомленні.

Виставка триватиме з 13 по 23 квітня. Далі проект перевезуть в інші міста України.