На Волині можуть «оптимізувати» понад сотню шкіл

На Волині малокомплектними вважаються 149 шкіл. Із них під оптимізацію підпадають 106.

Про це повідомила прес-служба ОДА.

Питання оптимізації мережі малочисельних шкіл наразі є вкрай актуальним, оскільки з 1 вересня припиняється фінансування шкіл, де навчається менше як 25 осіб. Глава ОДА Володимир Гунчик наголосив на необхідності формування загального бачення принципів оптимізації шкіл, адже це один із етапів реформування системи освіти, а відтак і підвищення якості освіти загалом.

Для цього потрібно окреслити загальну ситуацію в області у розрізі районів, напрацювати план дій, і вже найближчим часом розробити загальну стратегію реформування шкільної освіти. І лише тоді подати пропозиції до уряду та вносити проект рішення на розгляд комісії облради. Разом з цим, під час наради, було відмічено: процес змін повинен відбуватися за підтримки органів місцевого самоврядування, районних рад, відділу освіти облдержадміністрації задля уникнення прецедентів та сплеску соціальної напруги.

За словами начальника управління освіти, науки і молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, на сьогодні при нормі в 30 учнів, середня наповнюваність класу на Волині становить 11 учнів. А якщо виключити з цього списку Луцьк, то наповнюваність становитиме 8 учнів. Відтак нині в області 149 шкіл вважаються малокомплектними, під процес оптимізації підпадає 106 навчальних закладів. Зокрема, 66 шкіл І ступеня та 17 шкіл І-ІІ ступенів планується закрити, 10 шкіл І-ІІ ступенів реорганізувати в школи І ступеня та 13 шкіл І ступеня – реорганізувати в школи І-ІІ ступенів.