Кругова порука в дії, ‒ журналістка про суди в справах екс-міліціонерів

Журналістка Громадського.Волинь Марія Доманська обурилася перебігом судів у справах непереатестованих міліціонерів.

Про засідання, які відбулися сьогодні, 12 квітня вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Рішення суддів Волинського окружного адмінсуду сьогодні тільки підтвердили наші найбільші побоювання. Мінімум 3-х (за моїми даними) міліціонерів вони поновили на посадах і знехтували рішенням атестаційних комісій. А ми там працювали повністю безкоштовно, повністю віддаючись процесу, розуміючи, що так потрібно. Що ніхто крім нас не забезпечить хоча б найменшу прозорість і чесність процесу», ‒ пише Доманська.

«Натомість, що ми маємо. Судді цього суду заборонили сьогодні абсолютно усі засідання (а їх, сьогодні лише, було 11) знімати на відеокамеру журналістам, порушуючи при цьому ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», в якому чітко вказано згідно ч. 3. ст. 11, що «учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», ‒ продовжує вона.

«Суди міліціонерів, які не пройшли атестацію є суспільно-важливими, тому вони апріорі повинні бути висвітлені у всіх ЗМІ. Натомість суддів це не хвилює. Кругова порука правоохоронної системи в дії: як же так давати публічний розголос справи того мєнта, з яким справи рішав», ‒ підсумовує дівчина.

Тож, Доманська закликає усіх охочих о 8:30 прийти на акцію під стіни суду.