Волинь: пам’ятка архітектури у жахливому стані

У Берестечку руйнується Троїцький костел, який знаходиться у центрі міста – до архітектурної пам’ятки нікому просто немає діла.
Про це повідомляє користувач Доріан Андерсон на сторінці «Збережемо древній Луцьк» у Фейсбуці, – пише Інформаційне агентство “Волинські новини”

Зокрема, у статті Валерія Лукашевича, скріншот якої він публікує, йдеться:

«Нещодавно довелося побувати у славному Берестечку. Як завжди, хотілося зазирнути у його історію. Це й спонукало оглянути колишній Троїцький костел у центрі містечка. Знаю, що це – пам’ятка архітектури. Збудований костел у 1765-1771 роках за наказом самого короля Польщі. Колись ця найвища споруда у місті була дуже розкішна. А що тут побачив? Справжні руїни. Потрапити всередину можна через вікно, яке заросло чагарником. Просто дух перехопило всередині від величі самої споруди. Водночас було боляче, що вона така зруйнована. Коли піднімався східцями на одну з веж, просто вразили зарослі травою та мохом стіни. Від найменшого до них дотику сипалися!, – пише користувач.

 

“Ледве помітив на тих же стінах рештки фресок. Таке враження, що ось-ось і їх не стане. Час руйнує споруду. Дивно: ніхто не візьметься за те, щоб врятувати таку унікальну споруду, яка могла б стати привабливим місцем для туристів, що відвідують Берестечко. Адже свого часу костел у Берестечку вважався чи не найгарнішим на Волині”,- йдеться у дописі.