«Нічна варта»: нетверезі водії, палаюча автівка та цуманський порушник

Сьогоднішня «Нічна варта» виїхала на вулиці міста в ніч з 8 на 9 квітня.

Розпочинаємо своє патрулювання з 152-им екіпажем 4-ої роти патрульної поліції під керівництвом командира роти Дмитра Мокича.

Вулиця Привокзальна: «велике і дружнє» алкогольне кубло 

Перший виклик, на якому нам довелося побувати – у квартиру одого з будинків на вулиці Привокзальній. Згідно з інформацією, що надійшла патрульним, «у гості» до квартири завітали безхатченки та роми, які спричиняють значиний шум та заважають сусідам спати.

Коли ми прибули на місце, тут вже працює один екіпаж патрульних. Приєднується й екіпаж командира роти.

Ще з підїзду «носом чуємо», що у котрійсь з квартир люблять почаркуватися. У порушників вдома – страшенний безлад і антисанітарія. Тут тобі і розкиданий одяг, брудні килими, ковдри та багато порожніх пляшок. У кутку скромно стоїть неповна пляшка «трійного» одеколону – враховуючи вигляд та запах у квартирі, він тут явно не для косметичних цілей. Геть усі кутки засновані павутиною, у квартирі немає електрики, тож поліцейським доводиться присвічувати ліхтариками.

Ми застали на місці лише трьох людей. На стільчику на кухні сидячи спить жінка. Поліцейські розбудили її та намагаються зясувати особу. Неозброєним оком видно, що вона знаходиться у стані алкогольного спяніння. Вона неохоче йде на контакт та називається далеко не з першого разу.

«Мене в горотдєлі всі знають», – додає поважно. На прохання пред’явити документи пояснює, що хтось «стирив паспорт і трудову». Їй не надто подобається, що її відірвали від «відпочинку» на стільці. Тим часом у сусідній кімнаті патрульні проводять профілактичну бесіду із не зовсім тверезим чоловіком та власницею квартири. Чоловік, прилігши на ковдру, курить.

Дмитро Мокич розповідає йому про небезпеку загоряння. Курець нібито й погоджується та йде «тушити» в іншу кімнату.

Власниця квартири Тетяна ледь пересувається через проблеми зі здоров’ям.

«Ну не можу я з ними справитися, а вигнати шкода», – зітхає. За ї словами, пляшки в квартирі – єдиний заробіток. Урешті поліцейські проводять  профілактичну бесіду – пояснюють небезпеку куріння напідпитку та просять не скликати голосних компаній, щоб не заважати сусідам, які, щоправда, відмовилися писати заяву. Мокич пояснює «квартирантам», що  уразі повторних викликів  їх притягнуть до відповідальності.

За словами патрульних, вони вже не вперше отримали виклик через шумні збори у цій квартирі. Проте оскільки заяви від тих, кому заважав шум, не було, поліцейські обмежилися профілактичною бесідою та вирушили патрулювати далі.

Вулиця Сухомлинського: пофілактика «на біс»

Поліцейські вирушають проконтролювати облюбовані любителями хильнути дворики поблизу будівництва на вулиці Сухомлинського. Тут скрізь розкидані порожні пляшки з-під алкоголю та безліч окурків.

В альтанках патрульніі таки застають дві компанії: двох хлопців та хлопця і дівчину. Проте тут усе культурно – хлопці вийшли провітритися, а парочка «затарилася» лише «Фантою».

«Це ви хлопці, трохи пізно приїхали», – каже один з хлопців. За його словами, велика і не зовсім чемна компанія з оковитою вже майже півгодини як пішла, лишивши після себе тільки сміття. Патрульні радять у таких випадках телефонувати та викликати поліцію.

Ми тим часом рухаємося далі.

Рівненське кільце: «подарунок» із Цуманя

Екіпаж командира на Рівненському кільці очікує на освідування водія, якого зупинили поблизу Цуманського поста через підозру на стан алкогольного спяніння.

«Водій  їхав без шолома, у  нього з-заду був пасажир, він їхав збоку, нерівно. Виникла підозра у працівників патрульної поліції, тож вирішили зупинити і перевірити документи», – розповіла інспектор патрульної поліції рядова   Коли  патрульні розпочали спілкуватися із водієм, виявилося, що у нього немає дозвільних документів на керування мотоциклом.

Після освідування драгер показав 1,17 проміле алкоголю в крові при допустимій нормі 0,2. Тож на водія склали протокол за 130 статтею- керування транспортним засобом у стані алкогольного спяніння. Чоловік свою  вину визнав, тож тепер долю його подальшого водійського досвіду вирішуватиме суд.

Вулиця Єршова: «однооке» авто

На вулиці Єршова патрульні поліцейські зі 105-го екіпажу зупинили водія буса, який рухався із однією увімкненою фарою.

Чоловік запевняв патрульних,  що коли виїжджав, то обидві фари світилися. Водій намагався полагодити фару, та нічого не вийшло. За його словами, він вже прямував додому і  аж ніяк не хоче залишатися ночувати на дорозі. До того ж, у бусі багато речей, які він має доставити по роботі.

Поліцейський Богдан Положевець перевірив документи водія та пояснив, що рухатися із несправною фарою не можна. Та й взагалі, рухатися автомобілем із технічною несправністю може бути небезпечно. Проте водій мабуть дуже хотів додому, бо швидко знайшов вихід: він перевірив, чи працює ближнє світло. Тож із ближнім він і вирушив далі.

Патрульні тим часом попрямували на виклик на вулицю Відродження, де їх колеги зупинили автомобіль за порушення правил дорожнього руху.

Вулиця Відродження: «туристи» не порозумілися із Луцьком

На вулиці Відродження патрульні зупинили автіку, яка поїхала на червоний сигнал світлофора. Водій погодився пройти освідування на драгері. Та поки патрульні оформляли постанову, надто сильно розхвилювався супутник водія. Він почав підвищувати голос – мовляв, знаку про обїзд немає, а звідки про це знати гостям міста.

«Зміна організації дорожнього руху, то хоч знаки поставте… Ми шукаємо дорогу, якщо перекрили, то хай знаки встановлять», – сказав чоловік. На наше зауваження, що це не входить до компетенції патрульних поліцейських, він почав висловлювати більш абстрактні претензії: цирк, хай ловлять справжніх порушників. Чоловіка дратувало те, що через незначне порушення, їм доводиться стільки часу стояти. Проте урешті він визнав, що треба таки звернути увагу на знаки саме міській владі.

Натомість третій колега пояснив, що компанія повертається із відрядження з Києва та їде у Червоноград. Проте дорога у центрі перекрита, а відповідних знаків немає. Тож чоловіки фактично блукали у місті, не знайшовши необхідних вказівників.

«Я не зорієнтувався, що там ще один світлофор, поїхав на зелене», – розповів водій. Він не очікував, що за кілька метрів буде ще один світлофор, тож, втративши пильність,  повертаючи з Рівненської на Відродження, проїхав на червоне. Після цього його й зупинили патрульні.

Алкотест не виявив алкоголю в крові. Тож патрульні оформили постанову про порушення ПДР та відпустили водія і пасажирів додому.

Вулиця Сагайдачного: заборонений «нічник»

На вулиці Сагайдачного патрульні поліцейські спільно із працівниками муніципальної поліції «відпрацьовують» магазин,  який порушує режим роботи. Пропри заборону торгувати вночі, продавець відпускала охочим товари. Тож працівники муніципальної поліції прибули розібратися із ситуацією.

Біля магазину зібрався натовп людей – очевидно, що вони прийшли сюди не прогулюватися.

У чоловіка, який сам визнав, що прийшов купити цигарок, відбирають пояснення. Проте він ніяк не може змиритися з тим, що  патрульні взяли його дані, тож влаштовує справжній концерт. Він, як «непричетний до неправомірної діяльності», ніяк не може змиритися із тим, що не купить цигарок.

На пояснення патрульних, що магазин не має права здійснювати торгівлю після 22-ої, чоловік махнув рукою – «є ж табличка цілодобово». Представник муніципальної поліції пояснює, що її почепили самовільно.

«Розрулити» ситуацію могла б продавець, але вона закрилася усередині магазину.

Чоловік не збирається вгамовуатися та вже не хоче йти на діалог з патрульними. Мовляв, якби він купив, то можна було б штрафувати, а так за що? За своїм монологом він, мабуть, і не почув, що його ніхто не штрафує, а патрульні просто відбирають пояснення. Все: він абсолютно впевнений, що поліцейські діють неправомірно, тож демонстративно йде.

Тим часом інший колега із тусовки, яка спостерігає, спочатку просить не знімати його, та потім вирішує, що не варто упускати свій шанс стати відомим.

«Це Волинське телебачення? Я хочу щоб мене по телевізорі показали», – каже він і намагається попозувати на фоні патрульної Маряни Олексюк.

Поки поліцейські відбирають пояснення свідків, ми вирушаємо до міськвідділу: сюди привезли порушника, який напав на поліцейського.

Міськвідділ: балакучий порушник, який до захисту підключив бабусю

У міськвідділі на лавочці «припаркувася» дуже голосистий і не надто культурний порушник. Проте, помітивши камеру, він починає поводитися дещо тихіше – мовляв, поки що до інтерв’ю не готовий.

Поліцейські розповіли, що приїхали на черговий виклик через порушення громадського порядку – сусід заявників із компанією вживав у підїзді алкогольта бігав. Поліцейські застали його вже у квартирі – хлопець відкрив двері, але передумав розмовляти. Проте згодом погодився поспілкуватися із патрульними на сходовому майданчику. У ході розмови він ударив патрульного поліцейського Олексія Кузика. Удар прийпав на бронежилет, тож патрульний не постраждав. За злісну непокору порушника закували у кайданки та доставили до відділку. Щоправда, хлопець не хотів так легко здаватися, тож  у підїзді до захисту підключив бабусю і брата.

«Підем до мене на квартиру, моя бабушка розкаже, як ви до мене заходили», – каже хлопець. Аргументи закінчуються після ремарки, що напад на поліцейського відбувся у коридорі. Його везуть на освідування.

Тут порушник ще більше розходиться: вже його й з хати витягували, і ребра поламали, і ноги порозбивали, а він же лише «випив бокал пива». Потім, щоправда, вирішує, що таки не пива, а «50 грам».

«Всьо, завтра подаю в прокуратуру. Я таку «тілєгу» накатаю. Інтерв’юю на завтра… прийшли додому і ніякої користі не предявили… Карочє, нічого не помню. Ти мене вдарив», – здається у порушнка вже визрів план. У кабінеті лікаря він відмовиться проходити тест, тож за наявними ознаками встановлюють легкий стан сп’яніння.

Ми ж знову вирушаємо на виклик.

Вулиця Словацького: сварка у «Базиліку»

У кафе «Базилік» стався конфлікт: відвідувачі, трохи посвяткувавши, вирішили курити у приміщенні. На зауваження охорони чоловіки не відреагували, а коли охоронці наполегливіше попросили вийти, один з чоловіків почав хуліганити та  розбив скло на вхідних дверях. Тож тепер комусь із працівників доведеться ночувати у кафе.

На місце викликали патрульних поліцейських. Прибув також начальник охорони закладу, який повідомив, що заяву від закладу писати не будуть, тож конфлікт врегулювали на місці.

Колега чоловіка, який пошкоджував майно, показував посвідчення працівника поліції. Сам же хуліган запевняв, що безробітний. Проте він не полишав спроб зателефонувати комусь та телефоном просив «завтра розібратися, бо його тут посовали».

«Ми відібрали пояснення у свідків та особи, на яку вказували, і питання врегулювали. Всі матеріали передали слідчо-оперативній групі, яку ми викликали», – розповів  патрульний поліцейський зі 105-го екіпажу Сергій Цигульов.

Тим часом патрульні з іншого екіпажу повідомляють, що на проспекті Волі згоріла автівка.

Поки на місці продовжує працювати СОГ, ми вирушаємо далі.

Вулиця Богдана Хмельницького: «відповідальний» порушник

На вулиці Богдана Хмельницького самооборонівці зупинили порушника: чоловік рухався вулицею з одностороннім рухом у забороненому напрямку. Тож джип «Мітцубісі» просто не мав як проїхати далі.  На місце прибули патрульні та взялися оформляти порушення.

Поліцейські запідозрили алкогольне спяніння водія, тож запропонували пройти драгер. Водій «надув» на 0, 97 проміле. Тож окрім постанови за неправильний рух на чоловіка оформили й протокол за кермування автомобліем у стані алкогольного спяніння.

Чоловік на диво адекватно реагував на дії патрульних: він визнав, що дійсно випив, порушив, готовий заплатити штраф та навіть схвально оцінив роботу патрульних – мовляв, хлопці і дівчата добре виконують свою роботу.

Не влаштовувало чоловіка лише те, що до суду віддати права – надто він вже хвилювався, щоб посвідчення водія нікуди не зникло. Проте патрульні пояснили, що санкція статті  передбачає вилучення посвідчення до суду та вручення тимчасового дозволу на керування. Та порушник попросив переконатися «на папері». Тож патрульні Маряна Олексюк та Сергій Коваль запропонували порушнику особисто заглянути у Кодекс про адмінправопорушення. У підсумку поліцейські допомогли чоловіку переконатися у правомірності дій.

Автівку перепаркували так, щоб вона не заважала руху.

«Хоч гулять – умєй платіть», – підсумував чоловік.  Він лише цікавився, коли треба буде прийти на суд, який вирішить подальшу міру покарання.

Тим часом патрульні реагують на ще одне порушення: білий бус теж рухається у забороненому напрямку. В автомобілі багато нетверезих пасажирів, проте за кермом твереза жінка, яка розвозить усіх додому. Тож,  обійшовшись попередженням, патрульні відпускають автівку та пасажирів.

Вулиці Ковельська та проспект Волі: йшов, приліг, відпочив

На вулиці Ковельській патрульні виявили чоловіка, який спав майже на проїжджій частині. Його розбудили, але чоловік не дуже хотів іти на контакт, відмовився називатися. І хоч він був напідпитку, проте запевнив, що сам доїде додому.  Патрульні вирішили не залишати чоловіка напризволяще, тож доставили його до таксі. Командир обмінявся з таксистом контактами, щоб упевнитися, що любителя поспати без пригод доставили додому.

На проспекті Волі 105-ий патруль виявив хлопця, який спав просто на східцях магазину. Від хлопця сильно пахне алкоголем. Патрульні Сергій Цигульов та Андрій Мельничук розбудили його. Хлопець говорив незрозуміло та розповідав про якогось Дениса. Проте він зміг назвати свою адресу, тому патрульні вирішили проявти поліцейське піклування.

У машині хлопець більше прийшов до тями та попросив випустити його до знайомих таксистів, які б  відвезли його додому. Оскільки надалі він відмовлявся від допомоги,  патрульні продовжили рухатися своїм квадратом.

Вулиця Московська: знову п’яний водій

На вулиці Московській патрульні саме оформляють протокол на водія автомобіля «БМВ ікс 5». Чоловік кермував машиною у стані алкогольного сп’яніння.

Патрульний поліцейський Сергій Корчинський розповів, що водій порушив правила дорожнього руху на вулиці Відродження – автівка перетнула подвійну суцільну лінію. Тож патрульні наздогнали автівку. Вже спілкуючись із водієм, поліцейські помітили ознаки алкогольного сп’яніння, тож запропонували пройти алкотест. Водій погодився і у результаті «надув» на 1, 11 проміле. Тож патрульні склали постанову за порушення ПДР та протокол за 130-тою статтею – керування транспортним засобом у стані алкогольного спяніння. Водій визнав свою вину.

Ми знову приєднуємося до 105-го патруля – поліцейські у районі КРЗ прочісують зелену зону.

***

Майже до самого ранку у Луцьку буде тихо, тож близько пів на восьмої ми з’їжджаємо з маршруту. Нічка видалася веселою: за час нашого спільного патрулювання поліцейські відреагували на десятки викликів та автопризначених справ.

 

Василина БОРУЦЬКА