«Волиньгаз» звинувачує «Луцьктепло» у відключенні гарячої води в місті

У «Волиньгазі» заявляють, що лучани залишилися без гарячої води через недбалість керівництва «Луцьктепла».

Про це повідомили у прес-службі  «Волиньгазу».

Публікуємо коментар підприємства без змін та правок:

«Через існуючу заборгованість на суму  41 мільйон гривень, постачальник НАК «Нафтогаз України» не підтвердив ліміти  природного газу  для ДКП «Луцьктепло». Окрім того теплопостачальне підприємство міста заборгувало ПАТ «Волиньгаз» за розподіл природного газу 23 мільйони гривень, а відтак припинення газопостачання для ТКЕ стало неминучим.

Нагадаємо, відповідної до  вимог Кодексу газорозподільних мереж, відбір природного газу з газорозподільної системи можливий лише за наявності  у споживача підтверджених обсягів природного газу (тобто номінацій, або лімітів на відповідний розрахунковий період) та відсутності заборгованості перед газорозподільним підприємством.

У свою чергу, ПАТ «Волиньгаз» неодноразово звертався до керівництва ДКП «Луцьктепло» та місцевої влади із попередженням щодо можливого відключення через критичну ситуацію із  розрахунками перед газорозподільною компанією.Між тим, вирішення проблемного питання так і не відбулось.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: У ЛУЦЬКУ НЕ ЗНАЮТЬ, КОЛИ БУДЕ ГАРЯЧА ВОДА

Незважаючи на достатній рівень розрахунків лучан за послуги із теплопостачання, які знаходяться на рівні 85%, за період із січня цього року ДКП «Луцьктепло» розрахувалось із ПАТ «Волиньгаз» за розподіл природного газу лише на 23%, та станом на сьогоднішній день боргує газорозподільному підприємству майже 23 мільйони гривень.

Варто зауважити, і те, що на сьогодні жодне із інших теплокомуненерго області не має подібної ситуації та у повному обсязі розрахувалось із ПАТ «Волиньгаз» за послуги із розподілу та за послуги із газопостачання із «Нафтогазом».

Окрім того,  сумнівною виглядає робота керівництва теплопостачального підприємства і щодо роботи із боржниками серед споживачів. Адже для порівняння, за послуги із газопостачання, станом на 1 квітня, населення заплатило на рівні 138%, у той час коли розрахунки за теплопостачання є значно нижчими.

Між тим, відсутність у місті гарячої води створює значне соціальне напруження серед лучан, більшість із яких усе ж справно сплачують ДКП «Луцьктепло» за надані послуги. Зважаючи на це ПАТ «Волиньгаз» вкотре звертає увагу керівників підприємства та місцеву владу на недостатній рівень платіжної дисципліни та необхідність прийняття дієвих рішень задля вирішення проблемної ситуації», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що у Луцьку з 5 квітня припинили постачання гарячої води. Натомість у Луцькій міській раді поки не знають, коли водопостачання відновлять.