Волиняни вшанують в’язнів концтаборів

На Волині традиційно віддадуть шану в’язням фашистських концтаборів: на теренах краю відбудеться ряд жалобних та просвітницьких заходів.

Про це повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Зокрема 11 квітня о 12:00 біля стели «Жертвам нацизму» на меморіальному комплексі «Вічної Слави» у Луцьку відбудеться панахида за загиблими та покладання квітів.

Нагадаємо, щорічно 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй, адже саме цього дня 1945 року в’язні найбільшого концентраційного табору «Бухенвальд», довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання та вийшли на свободу. Потому хвиля звільнень досягла інших концтаборів – «Дахау», «Освенціма», «Майданека» тощо.

Та тільки за період існування табору «Бухенвальд» (1939-1945) у ньому відбували ув’язнення близько 250 000 людей, з них понад 55 000 було вбито та закатовано, а десятки тисяч людей загинули від голоду та хвороб. Всього за час Другої світової війни на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, у яких було знищено мільйони людей з різних країн.