Палиця пропонує давати атошникам квартири замість землі

Вирішити на Волині проблему із наданням землі атошникам можна, замінивши ділянки на квартири.

Про це повідомили у прес-службі голови Волинської облради Ігоря Палиці.

Згідно із законодавством, учасники АТО можуть отримати 10 сотих землі у місті, 15 в селищі чи 25 в селі. На сьогодні, чимало бійців перебувають у черзі на отримання земельних ділянок. Але землі, особливо в межах міст та поблизу них, практично немає. Окрім того, навіть отримавши землю, часто у сімей атошників немає коштів на зміну її цільового призначення або її раціональне використання. Тому далеко непоодинокі випадки продажу наділів. Однак, за виручені кошти придбати житло нереально.

Ігор Палиця запропонував у містах відшукати ділянки під зведення багатоповерхівок, у яких частину квартир забудовник міг би виділяти під квартири для бійців АТО. Голова облради зазначає, що, згідно із попередніми прогнозами, за рік в такий спосіб, можна освоїти 5 гектарів землі, а це – можливість виділити 200 помешкань для бійців АТО.

Аби отримати квартири у новобудовах, бійці не повинні претендувати ще й на земельні ділянки. Для тих, хто від наділів не має наміру відмовлятися, як варіант, можна об’єднатися у сільськогосподарські кооперативи. Це дасть можливість створити нові робочі місця, а, відтак, і пришвидшить процес реабілітації бійців, які повертаються із зони АТО.

Аби зберегти цілісність кооперативу, Палиця пропонує підписати відповідну угоду, в якій передбачити продаж землі лише в межах кооперативу. Коштами на сільськогосподарську техніку та вирощення нового врожаю, за словами голови облради, також допоможуть.