Луцьк у жалобі: попрощалися із Героєм Сергієм Грибковим

У Нижньому храмі Свято-Троїцького собору відспівали загиблого ще 5 вересня 2014 року добровольця батальйону «Айдар» Сергія Грибкова. Опісля на Театральному майдані міста відбулася громадська панахида.

8 квітня провести в останню путь Героя прийшли до церкви та на центральну площу міста сотні людей, серед яких було багато побратимів загиблого та військовослужбовців. Сергій Грибков став тридцятим лучанином, якого місто втратило на війні з Росією.

Присутні принесли безліч квітів, у руках горіли свічки. Люди не стримували сліз.

«Відійшов від нас не тільки син своїх батьків, не тільки побратим, а відійшов від нас Герой, син своєї неньки України. Сьогодні поблизу села Гаразжджа на кладовищі Алея слави поповниться ще одним воїном, визволителем, бійцем, Героєм нашої України. Так би не хотілося, щоб додавалися могили та хрести на могилах саме молодих, бажаних до життя…
Що потрібно для того, щоб жити? Потрібно дуже багато, бо життя це трудність і праця над собою. Що потрібно для того, щоби вільно жити? Мало працювати, мало трудитися – треба ще й стояти на сторожі своєї волі, що і роблять наші хлопці і дівчата, воїни-захисники нашої країни», – сказав священнослужитель. На жаль, Сергій Грибков сьогодні вже серед тих, хто споглядає на кожного українця.

«Здавалося б, вони нам хочуть сказати – і ви любіть Україну, як це робили ми. Любіть і бережіть свою землю, батьків які вас народили, братів і сестер», – додав він.

Священик висловив щирі співчуття батькам загиблого та подякував усім, хто прийшов вшанувати загиблого бійця. Він наголосив на тому, що ми повинні пам’ятати кожного Героя, які поклали за нас життя.

Після заупокійної панахиди громадськість зібралася пом’янути Героя на Театральному майдані. Тут співчуття рідним висловили луцький міський голова Микола Романюк, від імені колег виступив прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак.

«Увесь цей час, коли ми не знали та не могли отримати звістки про його місцеперебування, ми сподівалися та вірили, що він живий», – сказав Чепіжак. Він зазначив, що Грибков 9 років пропрацював в органах прокуратури і був справжнім професіоналом, другом та істинним патріотом.

Перша вчителька загиблого воїна Лариса Свідерко розповіла, що загиблий був здібним учнем із почуттям обов’язку і честі, тому добровольцем пішов захищати свою землю. Побратим загиблого айдарівець Ігор Рицко зазначив, що ще влітку минулого року відвозив Грибкова на війну, а сьогодні разом з лучанами відпроваджає Героя в останню путь.

«Айдар» втратив ще одного Героя того страшного 5 вересня 2014 року у Луганській області Весела Гора під населеним пунктом Металіст», – пригадав Рицко. Він висловив співчуття родині від імені бійців, які воювали на Сході.

Після панахиди траурний кортеж відправився до села Гаразжджа, де й поховають Сергія Грибкова.

Нагадаємо, Сергій Грибков загинув у Старобільському районі Луганської області. Був похований як невідомий солдат у селі Чмирівка на Луганщині. Вчора, 7 квітня, тіло бійця зустрічали у Луцьку.