«Цуманська пуща» на межі зникнення, – активісти

Національний природний парк «Цуманська пуща» на Волині на межі зникнення через масову вирубку, – заявляють активісти

Про це повідомили у прес-службі  волинському осередку «Народного контролю».

«Машини вивозять дерево і вночі, і вдень. Вивозять дуб – кращий ліс на Україні»,– обурюється місцевий мешканець Микола.

Контролювати вирубку дерев на такій великій території – нелегко. Директор парку вже кілька років звертається у різні інстанції, аби встановили обмеження на вирубку. Пропонує свій варіант.

«На територіях природно-заповідного фонду для рубки стиглих дерев вік для хвойних та твердолистяних дерев треба підняти на 20 років. Інтенсивність вирубки обмежиться, це дасть змогу зберегти цуманські діброви», – пояснює директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Ігор Квач.

Здебільшого дерева вирубують для продажу за кордон у необробленому вигляді. Цуманський селищний голова Анатолій Дорошук три десятки років працював у лісовому господарстві, тому знає – це невигідно для держави. Цінний дуб продається «за копійки».

Ще торік Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на експорт лісу-кругляка. Та місцеві деревообробники кажуть – у документ треба внести зміни, аби створити рівні умови для державних та приватних підприємців.

«Ніяких спецторгів. Це ж як може міністерство економіки в Києві визначати пріоритетні підприємства? Є 10-15 китів, для яких проводяться спеціалізовані торги і виставляють сировину по собівартості. Друге – 50% сировини має бути для резидентів, тільки для місцевих, з області, інші 50% – не важливе місце проживання, але для резидентів», – говорить голова правління ГС «Асоціація деревообробників Волині» Іван Литвинюк.