Пропонують демонтувати добудову школи під Луцьком

Громада села Прилуцьке Ківерцівського району стурбована тим, як добудовують школу в їхньому населеному пункті.

Депутатський запит щодо проблем, які виникли під час зведення освітнього закладу, озвучив депутат облради від «Українського Об’єднання Патріотів – УКРОП» Олександр Омельчук під час сесії Волинської обласної ради 7 квітня. Запит адресований голові облдержадміністрації, – повідомили у прес-службі волинського осередку партії.

На території села Прилуцьке Ківерцівського району Волинської області розташована добудова приміщення 10-ти класних кімнат ЗОШ I-III ступенів. Стан будівельних конструкцій добудови знаходиться в незадовільному, аварійному стані.

Фахівці Волинського філіалу «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» провели обстеження технічного стану будівельних конструкцій щодо відповідності будівельним нормам та правилам добудови.

Також  виконані інженерно-технічні вишукування, а саме: топогеодезична зйомка, інженерно-геологічні вишукування та обміри й обстеження існуючої новозбудованої будівлі школи  – товариством з обмеженою відповідальністю «Проектно-вишукувальний інститут «Волиньагропроект».

Згідно із результатами  обстеження стану будівельних конструкцій добудови приміщень 10-ти класних кімнат ЗОШ I-III ступенів с. Прилуцьке – фахівці вказують на те, що: стан будівельних конструкцій добудови приміщення – незадовільний; будівництво добудови проведено при низькій якості виконання будівельних робіт по влаштуванню фундаментів, стін, кроквяної системи з покрівлею; не виконана вентиляція приміщень добудови; порушено вимоги пожежної безпеки об`єктів будівництва.

Крім того, в ході обстеження встановлено, що стіни виконані з блоків, які на сьогодні без навантаження від ще не виконаного перекриття мають недопустимі тріщини й знову підсиленню не підлягають.

Враховуючи вищенаведене, Технічна рада інституту прийшла до висновку, що аварійна новозбудована будівля школи підлягає зносу з будівництвом на цьому місці двох- або трьохповерхової школи з дотриманням всіх нормативних, як конструктивних так і технологічних вимог.

На думку Олександра Омельчука, незавершене будівництво добудови школи варто демонтувати та замовити в проектній організації розробку проектно-кошторисної документації на будівництво компактної 2-х поверхової добудови школи з дотриманням вимог діючих будівельних норм та правил.