Облрада попросить Насірова призначити нового митника на Волинь

Працівники митниці прийшли на сесію Волинської обласної ради з вимогою повпливати на процес призначення їхнього керівника.

Про це стало відомо під час сесії 7 квітня.

Митники обурилися призначенням Олександра Шавлака на посаду виконуючого обов’язки начальника митниці.

Своєю чергою, депутати висловили претензії до роботи трудового коллективу та діючого керівництва. Зокрема, обранців обурили побори на митниці та завищені митні платежі під час декларування товарів.

Разом з тим, депутати акцентували увагу на контрабанді бурштину. Мовляв, елементарне питання, яке вказує на неналежну роботу митниці, це несправність сканера, якй вже близько року не можуть поремонтувати.

«Ремонт сканеру потребує багато коштів, які ДФС на жаль не має. Це останній рік», – відповів заступник начальника митного поста «Волинь-центральний» Дмитро Якобчук.

Разом з тим, митникам висловили пропозицію, що варто залучати європейські системи управління та технології. Так, колектив волинської митниці запитали, як вони ставляться до залучення європейського досвіду та до того, щоб прийшли на волинську митницю англійські компанії. Однак, Якобчук відповів, що на це треба багато коштів. Мовляв, це – експеримент, який проводили на трьох-чотирьох митницях.

Тим не менше, не всі депутати мали до митників  та активістів претензії. Зокрема, Володимир Яремчук заявив, що на них сьогодні тиснуть. Мовляв, усе йде зверху.

«На цих людей сьогодні давлять. Я заплатив за ввіз комбайну мільйон гривень. Він простояв на митниці 3 доби. І всі дай, дай, дай», – поскаржився депутат.

Цю інформацію підтвердив і голова Волиньради Ігор Палиця, який заявив, що в Києві сидить «начальник тарифів, який встановлює скільки і на що ставити ціну».

Зрештою, депутати Анатолій Вітів та Святослав Кравчук попросили колег звернутись до голови ДФС України Романа Насірова і призначити адекватного керівника Волинської митниці. Мовляв не треба проводити допит Якобчука, який не в праві відповідати за всю митницю.

«Я прошу на сьогоднішній день усунути цю проблему. Сьогодні цей конфлікт відображається й на  Волині… пропоную скерувати звернення від депутатської групи і обласної ради до голови ДФС Насірова з проханням відреагувати та втрутитися… Призначити керівником митниці людину, яка взяла б на себе відповідальність за роботу органу», – заявив Святослав Кравчук.

Натомість Володимиру Бондару не сподобалася присутність у залі трудового колективу митниці та активістів, які прийшли висловити свою незгоду проти призначення Шавлака.

«Завелася така практика що приходять колективи і вимагають прийняття тих чи інших рішень. В сесійній залі ми приймаємо рішення, за які несемо потім відповідальність. Питання треба вивчати, виносити на комісію і приймати якесь рішення… винести на комісію, яку представляє Микитюк (колишній начальник митного поста «Ягодин») і ухвалити якесь рішення», – заявив Володимир Бондар.

До слова, його останні слова викликали у залі хвилю обурення і сміху. На це депутат Панасюк зауважив, що ситуація не нова і триває роками: «Коли склалася така ситуація? Останнім часом? Це було і пів року тому і рік. Міняли поліцію – треба міняти і митницю однозначно».

Варто зауважити, що депутату Юрію Ройку під час обговорення цього питання заблокували вхід до сесійної зали. Мовляв, коли він заходив на слухання вхід заблокували невідомі люди і зобов’язали представитися. На що голова обласної ради запропонував викликати поліцію.

Зрештою, більшість присутніх у залі депутатів підтримали пропозицію звернутись від обласної влади до голови ДФС України Романа Насірова з проханням призначити постійного керівника з числа місцевих митників.