Лучанам розповіли, що робити при виявленні вибухівки

Лучанам розповіли, як діяти, якщо знайшли вибухівку.

Про це інформують у прес-службі Луцької міськради.

Мешканців Луцька закликають бути пильними та пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих предметів та вибухових пристроїв.

Чиновники нагадують, що не можна наближатися, торкатися, розкривати, переміщувати знахідку, заливати її рідиною, засипати піском чи ґрунтом. Окрім того, не можна користуватися радіо- і електроприладами, зокрема, мобільними телефонами, оскільки вони можуть спровокувати детонацію вибухівки. Також слід негайно повідомити про виявлений підозрілий предмет поліцейських. Важливо вказати точне місце його перебування, час виявлення та описати його.

Після цього потрібно попередити перехожих про можливу небезпеку, а до того, як приїдуть правоохоронці, огородити небезпечне місце підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо, та відійти від знахідки на безпечну відстань.

 Ознаки, що можуть вказувати на наявність вибухового пристрою:

 – виявлення в громадських місцях, адміністративних приміщеннях, місцях масового скупчення людей пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власників;

 – наявність звуків, що лунають від предмета. Наприклад, цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу, миготіння індикаторної лампочки;

  – наявність на виявленому предметі проводів, мотузок, ізоляційної або клейкої стрічки;

– наявність механізмів та джерел живлення на ньому або поряд з ним, зокрема, батарейок, акумуляторів,тощо);

 – від предмета виходить характерний запах мигдалю або іншій незвичайний запах, на зовнішній оболонці присутні масляні плями.

Повідомляти про подібні ситуації слід чергового СБУ у Волинській області  за номером: +38 0332 24 22 10, +38 097 791 19 11,  поліцію – 102, або рятувальників – 101.

«Пам’ятайте! Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише спеціалісти вибухотехніки», – наголошують у міськраді.