Чимало волинян бояться щепити дітей від поліомієліту

Волинські мами розділилися у думках, чи варто робити для своїх дітей щеплення від поліомієліту.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Україна провела триетапну додаткову імунізацію проти поліомієліту, яка тривала чотири місяці. За цей час батьки юних українців розділилися у своїх поглядах. Одні довірилися медикам та зробили всі три вакцинації для своєї дитини, інші поставили під сумнів як якість вакцини, так і необхідність позапланової імунізації.

«Поліомієліт – це висококонтактне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом поліо. Небезпечне воно тим, що уражаються нервові клітини, і це призводить до паралічів або парезів. Також вірус може призвести до летальних наслідків. Найнебезпечнішим це захворювання є для дітей віком до 5 років», – каже національний медичний експерт ЮНІСЕФ Андрій Загребельний.

Лікар зазначає, що поліомієліт не підлягає лікуванню. З його слів, циркуляцію поліомієліту можна подолати лише при використанні оральної вакцини та за умови вакцинації не менш ніж 95% дітей, які підлягають імунізації.

«В рамках проведення турімунізації щепленню у Волинській області підлягали майже 128 тисяч дітей. З них охоплені майже 68%. Найкраще спрацювали Луцький, Турійський, Горохівський та Камінь-Каширський райони. Найменше охоплення імунізацією у Луцьку – 32%. До 17 квітня всі, хто бажає щепитися від поліо, можуть звернутися у кабінет щеплень», – зазначає лікар-епідеміолог Павло Пахолюк.

Медик зауважує, що під час додаткової імунізації проти поліомієліту на Волині не було жодного випадку побічних реакцій, спричинених через вакцину. Павло Пахолюк запевняє, що вакцина, яку використовують в Україні, цілком безпечна. Нею він вакцинував і своїх дітей. За словами медиків, основною причиною невиконання щеплень були відмови.

Журналісти спробували дізнатися, чому ж батьки відмовляються від вакцинації. На жаль, ніхто не погодився прокоментувати на камеру таку свою позицію. Проте в коментарях у соціальній мережі Facebook мами були більш активними. Багато з них бояться вакцинувати своїх дітей тому, що бояться побічних реакцій.

Водночас, не всі так скептично ставляться до вакцинації. «Я мама двох дітей і з самого народження робила всі щеплення. Вважаю, що тим що зараз у світі зникли небезпечні хвороби, ми вдячні вакцинації. Коли я воджу своїх дітей на щеплення, перевіряю, чи вони здорові, здаю аналізи, міряю температуру. Звичайно, я переживаю, хвилююся, але розумію, що питання не робити щеплення не має стояти навіть апріорі», – розповідає співзасновник благодійного фонду «Стопрак» Марія Адамчук.