Волинська ОДА просить уряд допомогти із гарячою водою

Волинська ОДА має намір звернутися до уряду з проханням пришвидшити процес виконання державою узятих на себе зобов’язань, що стосуються компенсації пільг та субсидій.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Розібратись із ситуацією, що склалася у Луцьку, Володимирі-Волинському та Нововолинську через відсутність гарячої води, намагались під час засідання антикризового енергетичного штабу. Нагадаймо, вчора ПАТ «Волиньгаз» зупинило роботу усіх котелень цих міст через відсутність підтвердження про наявність виділених об’ємів природного газу на квітень. Тут варто зазначити, що умовою заведення таких номінацій було погашення заборгованості перед НАК «Нафтогаз України».

На сьогодні ліміти на газ отримає тільки місто Ковель, яке не має заборгованості ні перед НАК «Нафтогаз України», ні перед ПАТ «Волиньгаз». Відповідно гаряча вода у місті буде.

Щодо Луцька, Володимир-Волинська та Нововолинська, то на цей час ситуація не вирішена, позаяк наявна значна заборгованість. Причиною цього, за словами заступника голови правління ПАТ «Волиньгаз» Андрія Карпомиза, є високий рівень несплати населенням за комунальні послуги. Разом із тим, в умовах різкого зростання тарифів для населення й несвоєчасна компенсація державою різниці в тарифах та ігнорування факту її наявності у 2016 році, а також несвоєчасне фінансування пільг та субсидій спрацювали з точністю до навпаки: у підприємств комунальної теплоенергетики суттєво збільшилась заборгованості за спожитий природний газ та його розподіл.

Так, станом на початок квітня 2016-го заборгованість ДКП «Луцьктепло» за природний газ, спожитий у лютому-березні поточного року перед НАК «Нафтогаз України» складає 53,2 мільйона гривень, за розподіл газу перед ПАТ «Волиньгаз» – 23,5 мільйона.  У той же час заборгованість споживачів за послуги з теплопостачання складає 112,6 мільйона гривень, зокрема й заборгованість бюджетних установ усіх рівнів – 3,8 мільйона гривень, інших суб’єктів господарювання – 9,9 мільйона гривень, безпосередньо населення – 63,9 мільйона гривень, за субсидіями та пільгами – 35 мільйонів гривень.

Одначе без повного погашення боргів, і державних також, за спожитий газ НАК «Нафтогаз України» категорично відмовляється надавати послуги з теплопостачання. Відтак ситуація – парадоксальна навіть за умови розрахунку населенням. У результаті ДКП «Луцьктепло» не отримало лімітів і, як наслідок, не подає гарячої води до осель мешканців обласного центру та об’єктів соціальної сфери.

Зі слів першого заступника Луцького міського голови Тараса Яковлева стало відомо, що на сьогодні із урахуванням протоколів по зарахуванню пільг та субсидій і березневого споживання заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» становить майже 34 мільйони гривень. Стосовно розподілу заборгованості перед ПАТ «Волиньгаз» – це майже 23 мільйони. Погасити його можна за рахунок взаємозаліку пільг і субсидій, тому вже підготовлені протоколи на 11,8 мільйона гривень. Продовжується робота з боржниками, аби частину боргу закрити за рахунок кредиторської заборгованості.

Проблема погашення бюджетної різниці в тарифах не менш актуальна і для Володимира-Волинського – більше 4-х мільйонів гривень.

Станом на сьогодні заборгованість Нововолинська перед НАК «Нафтогаз України» становить 8,6 мільйона гривень, але частину вже погашено за рахунок пільг і субсидій.

Відтак, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук доручив зібрати повну інформацію щодо взаєморозрахунків у розрізі теплопостачальних організацій, населення, установ державної та комунальної власності, а також проаналізувати рівень виконання зобов’язань держави щодо відшкодування за пільгами і субсидіями.

Також стало відомо за підсумками роботи антикризового штабу, що облдержадміністрація має намір звертатися до Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити процес виконання державою узятих на себе зобов’язань, що стосуються компенсації пільг та субсидій.