Сбушники просять переглянути заборону російських фільмів

СБУ звернулася до Міністерства культури з тим, щоб відомство переглянуло політику щодо заборони російських кінофільмів, вироблених до 2014 року.

Про це йдеться у листі за підписом голови СБУ Василя Грицака, – передає УНН.

“Служба безпеки України закликає Міністерство культури переглянути свої підходи у прийнятті рішень щодо заборони демонстрації в Україні російського кіноконтенту, виробленого до 2014 року”, – прокоментувала лист речниця СБУ Олена Гітлянська.

При цьому в оприлюдненому листі, зокрема, зазначається: “Просимо ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту з обов’язковим залученням фахівців експертної комісії з питань кінематографії, яка діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, перш за все загальновідомих і популярних серед населення, дійсно шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігріваються антиукраїнськими силами і пропагандою держави-агресора”.

Віце-прем’єр-міністр – міністр культури В’ячеслав Кириленко у відповідь на такий лист голови СБУ пообіцяв надати офіційний коментар стосовно цього.

“З подивом довідався щойно, що глава СБУ(!) спілкується і листується із віце-прем’єром через Facebook… Найближчим часом Мінкультури розмістить на своєму сайті офіційне роз’яснення по темі публічного звернення СБУ про російські кінофільми”, – написав у своєму мікроблозі у Twitter Кириленко.

Раніше Верховна Рада розширила заборону на трансляцію фільмів держави-агресора.