Пікетувальники Волинської митниці облаштовують наметове містечко

Люди, які пікетують Волинську митницю, поставили біля будівлі відомства наметове містечко.

4 квітня під будівлею митниці в селі Римачі Любомльського району розпочалася безстрокова мирна акція протесту проти призначення Олександра Шавлака виконувачем обов’язків начальника Волинської митниці. Того ж дня активісти привезли на місце протесту порожні бочки, які стали барабанами, шини, – пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Протестувальники навіть погрожували заблокувати МП «Ягодин». Вчора, 5 квітня, активісти розбили намети, привезли контейнери для сміття.

Вони кажуть, що акція відбувається мирно, але їх досі ніхто так і не почув і жодним чином не зреагував на жодну з вимог протестувальників.

«Вчора приїжджала поліція, сфотографувала палатки і поїхала. Активістів щодня стає все більше, вони і досі вимагають, щоб пан Насіров нас почув. Бо це він мурдує людей, які нині тут стоять, завдяки своїм призначенням в особі Олександра Шавлака. Ми сподіваємося, що реакція все-таки буде. Інакше нам доведеться вдаватися до більш жорстких дій – перекрити перехід. І хоча розуміємо, що це – незаконно, але ще більш незаконно робити такі кадрові призначення на Волинській митниці, як це зробив Роман Насіров. Але поки все на митниці працює, активістів щораз стає все більше», – прокоментував голова Громадської організації «Волинські патріоти» Володимир Красуля.

Також 6 квітня на сторінці Громадської ради при Волинській ОДА з’явилося звернення керівника ради Ігоря Дильова до голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, в якому перераховуються конкретні претензії пікетувальників до Шавлака.

Публікуємо текст без змін і правок:

Шановний Романе Михайловичу!

Громадськість та бізнес Волині звертається до Вас з проханням відреагувати та втрутитись у складну ситуацію, що склалась на Волинській митниці ДФС України в зв’язку з призначенням на посаду в.о. начальника Шавлака О.В., який переведений на Волинь з посади начальника Чернігівської митниці.

Таке рішення викликало велике збурення серед членів трудового колективу Волинської митниці, які вже більше двох років потерпають від постійних кадрових потрясінь, що здійснюють тимчасові очільники митниці. Під приводом «наведення порядку» вже четвертий тимчасовий керівник змінює штатну структуру, перетасовує кадри, завозить з інших «своїх» регіонів ключових працівників, а потім Вашим же рішенням зникає з Волинської митниці.

Колектив зініціював 28.03.2016 р. загальні профспілкові збори, на яких були присутні 407 працівників, а також серед запрошених голова ОДА Гунчик В.П., представники громадськості Волині, суб’єкти ЗЕД та регіональні ЗМІ.

В чисельних виступах на зборах були висловлені претензії до керівництва ДФС України та попередніх очільників митниці щодо бездумної кадрової політики, нехтування думкою колективу, громадськості та бізнесу, а також створення нездорової атмосфери в одній з найбільших в Україні митниць. Крім цього, в виступах звучали неодноразові застереження відносно фахового і морального рівня нового очільника Шавлака О.В. На прямі запитання щодо фактів корупції на Чернігівській митниці, яку він очолював до відрядження на Волинь, в т.ч. щодо пропуску без митного контролю на територію Білорусі крупних партій бурштину в.о. начальника Волинської митниці не дав переконливої відповіді.

За результатами одностайного голосування збори прийняли постанову та звернення до Голів ДФСУ та облдержадміністрації з категоричними вимогами:

– припинити «гастролі» іногородніх виконуючих обов’язків керівника Волинської митниці, які не мають ні відповідного фахового та морально-етичного рівня, а також бажання налагоджувати співпрацю з колективом;
– припинити «безчинство» останнього з виконуючих обов’язки начальника Шавлака О.В. щодо чергової (четвертої за останні 2 роки) реорганізації та зміни штатної структури Волинської митниці і відповідного порушення цим трудового законодавства України;
– запровадити практику у відповідності до листа професійної спілки працівників митних органів України від 28.02.2016 №33/033/16, за якою повинно відбуватися погодження будь-яких структурних змін з профспілковим комітетом митниці;
– призначити керівником Волинської митниці людину з числа трудового колективу, який знайомий зі специфікою роботи регіональної митниці, взяв би на себе відповідальність та забезпечив ефективну організацію роботи митниці, а також зміг би відстоювати інтереси регіону та колективу.

Також доводжу до Вашого відома і те, що 30 березня 2016 року я отримав лист від колективу Волинської митниці, в якому йдеться про те, що за результатами висунутих на зборах вимог колективу, новопризначений виконуючий обов’язки начальника Шавлак О В. не лише не вжив заходів по ліквідації зазначених вище проблем, а й ускладнив їх негативні аспекти. Він, всупереч позиції керівництва області, громадськості Волині та колективу митниці, заледве відбулось завершення загальних профспілкових зборів своїм наказом ввів нову структуру митниці, а отже, розпочав процедуру реорганізації органу та продовжив залякування працівників митниці стосовно «даремно піднятих на зборах питань».

За ініціативою багатьох громадських організацій Волині 4.04.2016 р. під будівлею митниці в с. Римачі Любомльського району розпочалася безстрокова мирна акція протесту проти призначення Шавлака О.В очільником Волинської митниці.

Користуючись нагодою, засвідчую Вам свою щиру повагу, і закликаю вжити радикальних заходів, публічно висловити свою позицію та надати громадськості, бізнесу та колективу Волинської митниці ДФС України допомогу у позитивному розв’язанні даного конфлікту.