Першим волинським артілям хочуть відмовити в розробці покладів бурштину

Комісія Волинської обласної ради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів рекомендуватиме сесії не приймати рішення про надання надр бурштину в користування.

6 квітня члени депутатської комісії обговорили низку проектів рішень, підготовлених на завтрашнє засідання сесії. Серед них і 5 проектів щодо погодження надання надр в користування з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки покладів бурштину на території Любешівського та Маневицького районів.

Через зміни в законодавстві, які виключили питання обов’язкового отримання ліцензій, до обласної ради за спеціальними дозволами звернулось одразу 5 прохачів: ТОВ «Перша Волинська старательська артіль», ТзОВ «Асоціація міжнародної комерції «Агро+», ТзОВ «Любешівська старательська артіль», ТОВ «Гірничодобувна артіль «Деревок» і ТзОВ «Т.П.П.».

Однак голова Волинської ОДА Володимир Гунчик одразу висловив сумніви з приводу належної підготовки усіх документів по об’єктах, на яких планується розробка покладів бурштину.

«Я звернувся до голови обласної ради Ігоря Палиці, щоб зробити аудит, але перший заступник мені сьогодні надав відповідь, що обласна рада не зобов’язана цього робити. Тому як ми можемо надавати їм території, не знаючи які там умови, чи планується рекультивація. Я вважаю, що комісія не повинна погоджувати. Це питання повинно розглядатися профільними управліннями облдержадміністрації та районами. А управління екології не бачило цих документів на сьогодні», – наголосив Володимир Гунчик.

Зокрема, губернатор не впевнений, що проекти рішень відповідають усім екологічним нормам, тому пропонував повертати документи для детального вивчення і надання відповідних висновків. Також члени комісії висловили побажання заслухати з цього приводу керівників місцевих рад, як районних так і сільських. Мовляв, саме вони повинні розповісти депутатам, яка картина є безпосередньо на місцях потенційної розробки.

Тож члени екологічної комісії прийняли рішення рекомендувати сесії відмовити у погодженні для ТОВ «Перша Волинська старательська артіль»  та ТзОВ «Асоціація міжнародної комерції «Агро+».

«Основне питання про працевлаштування місцевих мешканців. Коли ми тут з ними говорили, то ми людям обіцяли… Інакше завтра тут буде половина Рівненської та Житомирської області. Мені тяжко буде пояснити місцевим мешканцям чому так», – наголосив Гунчик.

Зрештою, у такий же спосіб члени комісії погодили винесення проектів рішень по ТзОВ «Любешівська старательська артіль», ТОВ «Гірничодобувна артіль «Деревок» і ТзОВ «Т.П.П.» та рекомендували на сесії не погоджувати надання надр у розробку.