Намети, суперечки і пошук здорового глузду: як пікетують Волинську митницю

У селі Римачі Любомльського району третій день триває пікетування офісу Волинської митниці з вимогою відставки в.о. начальника відомства Олександра Шавлака. Пікетувальники розставили намети та зустрічали гостей з громадських формувань.

6 квітня сюди приїхали учасники громадського формування “Буг” та цивільного корпусу “Азов”. Кажуть, що приїхали, щоб подивитися на людей та почути їхні претензії до керівництва митниці. Також пояснюють, що хочуть відкритого конкурсу на посаду начальника з організацією громадських слухань.

Традиційно репортер ВАРу провів експрес-опитування пікетувальників: чому мітингують, проти кого, просили назвати прізвище керівника митниці. Половина опитаних не може навіть назвати прізвище, бо не знає. Пояснити, які “гріхи” на рахунку Шавлака теж не можуть. Хоча публікацій з критикою Шавлака більш ніж достатньо в інтернеті. Багато людей уникає відповідати на запитання, а відходять у бік.

Опитані переважно апелюють поняттями “майдан” та “АТО”.

Діалогу між лідером пікетувальників Володимиром Красулею та “гостями” з “Бугу” і “Азова” не виходить. Після короткої бесіди Красуля заявляє про провокації, дає команду бити в імпровізовані барабани і вмикати музику на максимальну потужність.

Зрештою емоції дещо вгамувалися. Учасники бесіди почали “пошуки здорового глузду”. Красуля мовив: розумію, що претензії в першу чергу треба ставити керівнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, але в Київ ми не поїдемо. Мовляв, нас почують і звідси. Відмовляється піти на зустріч з Шавлаком. Каже: нехай той виходить до людей на вулицю, якщо їх не боїться.

Тим часом вже далеко за обід. З натовпу пікетувальників чути розмови про втому та бажання йти додому. Виявляється о 18:00, коли завершується робочий день на митниці, вони розходяться. На запитання, за чиї гроші організували мітинг, не відповідають.

О 18:00 біля митниці залишаються декілька пікетувальників. Решта сідають в автобуси, які розвозять їх по домівках.