Виконком Луцькради не підтримав ініціативу «Народного контролю» щодо петицій

У Луцькій міській раді пропонують змінити порядок розгляду електронних петицій.

Відповідне рішення 6 квітня на розгляд колег запропонував член виконкому з “Народного контролю” Олег Бондарук.

«Фактично питання стосується зменшення кількості підписів, необхідних для розгляду питання на сесії міської ради або виконавчого комітету з 300 до 200 та збільшення строків збору підписів з 14 до 30 днів», – повідомив Бондарук.

За словами співініціатора внесення змін до рішення, члена “Народного контролю” Михайла Шелепа, аналіз прийнятого виконкомом рішення щодо розгляду петицій свідчить про те, що воно суперечить рішенню Луцької міської ради від 30.09.2015 № 78/112 «Про петиції територіальної громади м. Луцька» в частині процедури розгляду електронних петицій.

Так, у рішенні міської ради зазначається, що електронні петиції розглядаються на засіданні виконавчого комітету або сесії міської ради. Натомість згідно рішення виконкому, електронні петиції розглядаються виконавчим органом міської ради, до повноважень якого належить розгляд порушених у петиції питань, і лише у окремих випадках петиції розглядаються виконавчим комітетом чи міською радою.

«Мова про те, щоб зробити петиції зручними для громадян, щоб вони діяли і був результат», – зауважив Шелеп.

На думку заступника міського голови Сергія Григоренка, кількість необхідних голосів варто навпаки збільшувати. Мовляв петиції створюють активно і ледь не про усе підряд, проте вони не завжди доречні. Тож це може спричинити збільшення кількості рішень, які доведеться по процедурі виносити на розгляд сесії чи виконкому.

«Ну хтось захотів «поприколюватись», хтось просто так зареєстрував петицію. Є багато цікавих і потрібних, але є і просто безглузді», – зауважив Сергій Григоренко.

Зрештою, проект рішення Бондарука-Шелепа члени міськвиконкому не підтримали.

Натомість вирішили на чергове засідання виконкому чи сесії, де будуть обговорювати петиції, запрошуватимуть автора петиції.