Луцьк затвердив «проект» реформування спортивної галузі

У Луцьку затвердили дорожню карту реформування спортивної галузі міста на 2016 рік.

6 квітня цей документ затвердив виконавчий комітет Луцької міськради.

Він має на меті сформувати спортивну політику в Луцьку і наблизити її реалізацію до умов ринкової економіки. Як розповів заступник голови Луцької міської ради Юрій Моклиця (на фото), прийняття дорожньої карти реформування спортивної галузі дозволить оптимізувати роботу виконавчих органів, яка відповідає за розвиток спорту та розробити реальні механізми підтримки та забезпечити прозорість всіх процесів та діяльності структур в спортивній галузі. Зокрема, для реформування «Спорту для всіх» хочуть змінити систему, в якій спеціаліст виконував функцію адміністратора приміщення. Натомість кожний спеціаліст буде відповідати за окремий напрям роботи.

Як йдеться в пояснювальній записці, наразі в цій системі працює 8 клубів за місцем проживання, які обслуговує 8 спеціалістів, тож і клуби працюють разом 64 години в день. Таким чином ресурс спортивного об’єкту не використовується на повну. Тому пропонується надавати приміщення у користування тренерам та спортивним організаціям і змінити графіки роботи. Зрештою навантаження спеціалістів пропонується вивести на рівень: 3 години – робота в клубі, 2 години – робота на майданчиках, 2 години – робота за напрямком та 1 година на бюрократичні процедури.

«Також пропонуємо встановити спеціалізацію клубів та підвищити рівень заробітної плати працівників закладу», – зауважив Юрій Моклиця. Чи не найбільше здивування викликала інформація щодо подальшої роботи ДЮСШ та центрального комунального плавального басейну. Мовляв, вони виконують не властиві їм функції. Так, за словами заступника, у таких закладах мають в першу чергу займатися підготовкою спортсменів, а не обслуговуванням басейну. Наразі ж кількість платних послуг вдвічі перевищує кількість вихованців ДЮСШ. Разом з тим, при заробітку мільйон гривень в рік, басейн дофінансовують з міського бюджету. Зокрема у 2016 році передбачили 3,2 мільйони гривень.

Тож Моклиця пропонує встановити турнікети та електронну систему, аби вести чіткий облік відвідувачів. За рахунок цього на басейні можна зекономити мільйон гривень, вважає він. «Це є тема для оптимізації. Це треба розділити в частині надання платних послуг, економічно обґрунтованої ціни на послуги. Це не економія і не обрізання з бюджету, а оптимізація прибуткових надходжень», – наголосив Юрій Моклиця. Разом з тим, заступник міського голови наголосив на тому, що діяльність спортивних шкіл має бути розділена на два напрямки – платні послуги та виховання дітей.

«Основний підхід – фінансувати дітей, а не спортивні структури», – зауважив Юрій Моклиця.

Окремі моменти у Дорожній карті реформування спортивної галузі обурили декого з присутніх на засіданні виконкому. Мовляв, документ розроблений без врахування ситуацій на місцях. Однак Юрій Моклиця відповів, що цей документ розроблявся досить прискіпливо і його погодили в Міністерстві молоді та спорту України. На його думку, це перший крок у реформування системи взаємовідносин між спортивною громадськістю та владою. «До нас вже телефонують і з Запоріжжя і з Кривого Рогу, і питають про наш досвід. Це пілотний проект, але він прописаний дуже чітко і з максимальним врахуванням усіх аспектів», – повідомив Юрій Моклиця.

Також профільний заступник зауважив, що необхідно розробити порядок надання спортивних майданчиків у користування шляхом укладення типового договору по системі 70/30 (70% комерційне використання інвестором та 30% – залишається за містом). Разом з тим, за словами Юрія Моклиці, у 2016 році завершується дія програми розвитку фізичної культури та спорту в місті. Попередній документ був зорієнтований на бюджет і в ньому не було враховано тенденції розвитку галузі. Тож Юрій Моклиця пропонує при підготовці нового проекту взяти за напрямок маркетингову стратегію популяризації спорту та фізичної культури.

«Як на мене все повинно працювати в єдиній системі – і треба знайти консенсусміж освітою і між спортивним вихованням. Гроші потрібно витрачати не на директорів ДЮСШ, не на утримання апарату, а на спортивний розвиток наших дітей», – підсумував Микола Романюк.

Зрештою 11 з 15 членів Луцького міськвиконкому проголосували за прийняття Дорожньої карти реформування спортивної галузі Луцька на 2016 рік.