Облдержадміністрація боргує Волиньраді 400 тисяч гривень

Волинська обласна державна адміністрація боргує обласній раді 400 тисяч гривень за утримання орендованих приміщень.

Про це йшлося під час засідання комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, – повідомили у прес-службі ради.

Члени комісії розглянули лист КУ «Управління будинком Волинської обласної ради» щодо несплати облдержадміністрацією рахунків за утримання орендованих службових кабінетів.

Як розповів на засіданні комісії директор установи Микола Рижук, у 2015 році апаратом ОДА та її структурними підрозділами не оплачені рахунки за утримання приміщень, а також за надання комунальних та інших послуг на суму майже 400 тисяч гривень. За його словами, заборгованість утворилася за експлуатаційні послуги, охорону, електропостачання і  теплопостачання. Ситуація повторюється і у 2016 році, -каже він. На оплату утримання та обслуговування орендованих приміщень апарату облдержадміністрації у департаменті фінансів ОДА передбачили асигнування у розмірі лише 28% від фактичних потреб, а структурним підрозділам виконавчої влади  – 58%, а це 383,3 тисячі замість потрібних 657 тисяч.

Микола Рижук зауважив, що з цього приводу вже чотири рази зверталися з листами до голови ОДА Володимира Гунчика, однак всі вони залишились без відповіді. Відтак, комунальна установа же підготувала відповідні позовні заяви до суду.

Голова профільної комісії Анатолій Вітів запропонував колегам визначити місячний термін для погашення існуючої заборгованості. За його словами,  громада області не може за власні кошти утримувати облдержадміністрацію, адже згідно чинного законодавства ці видатки мають передбачатися із  державного бюджету. Його позицію підтримали також депутати Олександр Курилюк та Костянтин Зінкевич.

Члени комісії рекомендували адресувати облдержадміністарції лист – попередження про обов’язкове погашення поточної заборгованості до 10 травня цього року,  а також повідомити про санкції, які будуть вжиті у разі несплати.