ЗМІ: у війні навколо котельні на Карбишева новий етап

У Луцькій міській раді заговорили про те, аби компанія, яка обслуговує скандальну котельню на вулиці Карбишева, напряму постачала споживачам воду та тепло.

Про це стало відомо під час засідання тимчасової контрольної комісії з вивчення проблем діяльності ДКП «Луцьктепло» сьогодні, 5 квітня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, компанія «ЗАХІД ТЕГ» уклала з ДКП «Луцьктепло» договір на давальницьку сировину, який НАК «Нафтогаз» визнала корупційним. Тривалий час ані депутати міської ради, ані члени міськвиконкому не могли ознайомитися з умовами цього договору.

Натомість у НАК «Нафтогаз» сьогодні є підстави застосовувати санкції до ДКП «Луцьктепло», яке йому боргує чималі кошти. Мотивація «Нафтогазу» проста: комунальне підприємство не оплачує борги перед постачальниками, натомість укладає «шкідливий» договір з приватною компанією.

Чергове загострення стосунків «Луцьктепла» та «ЗАХІД ТЕГ» відбулося вже у 2016 році. Компанія виставила комунальному підприємству ультиматум: вимагає підписати новий договір на давальницьку сировину на 2016 рік. На ДКП «Луцьктепло» на ці вимоги не погодилися, оскільки, за словами виконувача обов’язків директора Валентини Малютіної, вона не може на себе взяти таку відповідальність.

Уже сьогодні стало відомо, що «ЗАХІД ТЕГ» подало позов до суду на ДКП «Луцьктепло», аби стягнути борги.

Тим часом, відсьогодні у Луцьку відключили гарячу воду, оскільки НАК «Нафтогаз» перекрив газовий вентиль «Луцьктеплу» за борги. Такі санкції компанія застосувала, з-поміж іншого, як результат того ж таки договору із «ЗАХІД ТЕГ».

Однак це ще далеко не кінець історії з котельнею на Карбишева. Оскільки новий договір не підписаний, компанія «ЗАХІД ТЕГ» ще у березні попередила, що з 1 травня звільняє всіх працівників і не обслуговуватиме котельню. Черговий хід подається під тим же соусом загрози припинення постачання гарячої води. Маніпулюючи благополуччям сотень лучан, команія уперто домагається свого.

Під час засідання комісії прозвучала думка, аби «ЗАХІД ТЕГ» напряму отримував газ і постачав споживачам, взявши в оренду міські мережі. Таким чином, зі слів голови комісії Сергія Були, саме тоді компанія відповідатиме за ризики, розбиратиметься з боржниками, а з комунального підприємства не буде вимивання коштів.

Як з’ясувалося, попередній договір із «ЗАХІД ТЕГ» був надзвичайно вигідним приватній компанії: ДКП «Луцктепло» платило за електроенергію, яку використовувала котельня, платила зарплату працівникам. Крім того, документи свідчать, що навіть ремонт у котельні був виконаний за кошти міського бюджету. Мовляв, гроші йшли на ремонт як взаємозалік боргів попередніх років. Але, зі слів Сергія Були, на той час не було такої потреби гасити ці борги таким способом.

Підписувати новий договір із приватною компанією члени комісії не радитимуть. Натомість пропонуватимуть «ЗАХІД ТЕГ» виробити ліцензії і постачати лучанам гарячу воду і тепло напряму, без посередництва «Луцьктепла». До опалювального сезону компанія це, переконують депутати, може зробити.

«Вони можуть не погодитися, але в них немає варіантів», – підсумував Сергій Була.

Та, не виключений і такий варіант, що «ЗАХІД ТЕГ» таки закриється і котельню на Карбишева ніхто не обслуговуватиме. Тоді ж знову 33 і 40 квартали залишаться без гарячої води, адже потужностей ДКП «Луцьктепло» на всі мережі не вистачить, крім того, це нестиме великі тепловтрати. Насамкінець додамо, що акціонерами компанії, яка володіє котельнею, є нерезиденти України, зареєстровані в одній з офшорних зон.