«Волиньгаз» опломбував усі котельні Володимира

Комунальному підприємству «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» відключили подачу газу через борги.

Про це інформує БУГ.

Така ситуація в місті розпочалася відучора, 4-го квітня. Володимир-Волинська філія «Волиньгазу» опломбувала всі котельні міста та припинила постачання блакитного палива КП «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» через борги. Станом на початок квітня комунальники міста боргують НАК «Нафтогаз» близько 13 мільйонів гривень. Однак, 10 мільйонів – борг держави за перерахунок, субсидій та інших видів платежів.

Про це сьогодні, 5 квітня, на оперативній нараді у міськвиконкомі повідомив директор теплокомуненерго Роман Лисюк.

«Лімітів на газ газотранспортна компанія на квітень місяць Володимиру-Волинському не виділила. Керівник НАК «Нафтогаз» пан Ковалєв дав наказ на місцеві філії відключати підприємства від газу за наявності боргу навіть в одну гривню. Ми ж на даний момент боргуємо компанії 13-ть мільйонів 644-ри тисячі гривень», – заявив пан Лисюк.

Тепловики міста не бачать наразі можливостей погашення боргу монополісту. Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук дав наказ місцевому КП шукати шляхи подолання проблеми. Однак, директор комунального підприємства каже, що ситуація складна – майже 10 мільйонів із 13 – це борг, створений державою через невідшкодовані газотранспортній компанії кошти за пільги і субсидії, надані населенню. Власного боргу тепловиків – 2 мільйони гривень. населення не сплатило за використане паливо – понад 1 мільйон в національній валюті.

Газопостачальники пропонують місцевим підприємствам, які подають тепло та гарячу воду у міські будинки, купувати безлімітний газ за так званою «комерційною ціною».

«Добре, що погодні умови такі, що не дають замерзнути без тепла містянам. Однак, офіційно опалювальний сезон ще триває. Я був на дня у Києві, підписував додаткові угоди про газопостачання до кінця опалювального сезону. Однак, мене одразу попередили, що з таким боргом нам блакитного палива не бачити»,- розповів Роман Лисюк.

Ніяких гарантій по постачанню гарячої води влітку ні комунальники, ні міська влада дати не може. Шукати рішення проблеми – гарна порада. Однак, як зазначають тепловики, не зовсім від них залежить. Вчасно повертати кошти за пільги і субсидії має держава, яка наразі на це реагує досить інфантильно.