Луцьк: просять змінити процес розгляду петицій

Електронні петиції просять розглядати на сесії міськради та засіданнях виконкому.

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю Волині».

Відповідний проект рішення «Народного контролю» розглянуть завтра на засіданні виконавчого комітету міськради.

За словами авторів проекту, Олега Бондарука та Михайла Шелепа, діючий «Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Луцькій міській раді», що був прийнятий виконкомом у жовтні минулого року, суперечить прийнятому раніше рішенню Луцької міської ради від 30.09.2015 № 78/112 «Про петиції територіальної громади м. Луцька».

Так в рішенні міської ради зазначається, що електронні петиції розглядаються на засіданні виконавчого комітету або сесії міської ради. Натомість згідно рішення виконкому, електронні петиції розглядаються виконавчим органом міської ради, до повноважень якого належить розгляд порушених у петиції питань, і лише у окремих випадках петиції розглядаються виконавчим комітетом чи міською радою. На практиці це означає що відповідь на підписану петицію дає один чиновник!

Така розбіжність у трактуваннях процедури розгляду електронних петицій є суттєвою, адже повністю міняє статус таких звернень. Тому таку розбіжність слід виправити.

Крім того, активісти пропонують збільшити строк для збору підписів на підтримку петиції до 30 календарних днів, а також зменшити кількість підписів громадян, необхідних для підтримки електронної петиції з 300 до 250. (У проекті рішення йдеться про 200, але це суперечить діючому закону, тому цей пункт буде змінено).

Ці зміни, в разі їх прийняття, спростять процедуру подання електронних петицій та залучать більшу кількість громадян до участі в управлінні справами місцевої громади.

Зазначимо, що цих змін у рішення виконкому ще недостатньо, тому активісти будуть ініціювати розгляд питання про вдосконалення процедури електронних петицій на черговій сесії міськради.

0