Волинь: «енергетики» зрізали дерево на приватній ділянці

Працівники Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» без дозволу господаря зрізали фруктові дерева на його приватній земельній ділянці.

Це сталось у селі Куснище Любомльського району, коли власник садиби Василь Абрамчук був за кордоном, ‒ пише Кордон.

Господар обурений насамперед тим, що робота була зроблена без попередження – ніхто ні про що не повідомляв. До того ж, найбільше обурення викликало те, що зрізали найбільш плодоносні гілки молодого волоського горіха, який, за словами господаря, не заважав лініям електропередач.

Сусід чоловіка Володимир Лисюк підтвердив слова Василя Абрамчука. Вранці 20 лютого він бачив на власні очі, як енергетики зрізують верхні гілки дерев, що заважають лініям електропередач. Виконавши роботу, вони поїхали. Проте невдовзі знову повернулись і зрізали повністю ще три молодих клени. Господар подвір’я припускає, що верхні гілки кленів могли заважати, але аж ніяк не цілі дерева.

Василь Абрамчук звернувся до дільничного Миколи Купири із усною заявою щодо цієї ситуації. На це ж правоохоронець відповів, що працівники електростанції мають право робити такі речі, оскільки така очистка повітряних шляхів електроенергії цілком дозволена законом.

Крім того, Абрамчук письмово звертався до голови  Куснищанської сільської ради Петра Курана, проте відповіді так досі й не отримав.

«У сільську раду вперше звернулись саме з такою проблемою. Хоча неодноразово чув нарікання місцевих жителів на працівників Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» про те, що тим байдуже, куди падає зрізане гілля. Крім того, господар повинен самостійно доводити до ладу свою ділянку після таких робіт», – зазначив секретар Куснищанської сільської ради Віталій Дячук.

Прокоментувати цю ситуацію погодився головний інженер  Валерій Левконюк. «Це обов’язкова очистка повітряних шляхів електроенергії, яка регламентована правилами охорони електромереж. Усі дії працівників філії погоджені з сільськими радами», – пояснив головний інженер.

Він також наголосив, що у таких ситуаціях винні самі люди, власники садиб. Адже вони були попереджені про такі дії заздалегідь. Однак людині простіше проігнорувати, аніж виконати все по закону, стверджує він. Також пояснив, що відстань від крайнього дроту високовольтної лінії та гіллям дерев повинна бути не менше 10 метрів. Якщо ця умова не виконана, то енергетики мають повне право зрізати гілля, але аж ніяк не ціле дерево.

А щодо конкретного випадку зрізування дерев у Куснищах, то Левконюк відразу зазначив: «А хто доведе, що ці дерева зрізували ми?»