«Патріоти», «небайдужі» і «тітушки»: хто й чому пікетував Волинську митницю

Екс-регіонал, речник “Варти порядку”, депутат Волиньради від “Солідарності”, активісти з Чернігова, “Волинські патріоти” та “небайдужі” волиняни – така на диво строката компанія пікетувала Волинську митницю.

Як відомо, в нашому регіоні другий тиждень не вщухають пристрасті навколо призначення керівника митниці. Цю посаду зайняв Олександр Шавлак. За декілька днів ЗМІ заряділи публікаціями з різними, переважно критичними, оцінками діяльності посадовця на попередній роботі – начальника Чернігівської митниці.

За трохи “підтягнулася” громадськість. Спочатку депутати Волиньради подивувалися погіршенням роботи митниці, а згодом профспілка працівників відомства, яка до цього не збиралася майже два роки, зібралася, обрала керівником заступника начальника митниці Юрія Терещука, і заявила –  звільнити Шавлака і призначити на начальника волинянина. Відповідну заяву голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик пообіцяв передати в Київ. Це відбулося 28 березня.

 

***************

3 квітня ввечері редакції ВАРу повідомили нібито на 4 квітня на митниці збирають за гроші людей на мітинг проти Шавлака. Тож ми з’їздили в село Римачі, де розташований офіс митниці, щоб поспостерігати за дійством.

Тут можна було побачити дві групи людей: журналісти та активісти з “Автомайдану України”, які спостерігали за дійством збоку, та автобус з людьми різного віку. Пасажири автобуса представлялися працівниками підприємств, які “страждають через погану роботу Шавлака”. Однак відповідей на запитання щодо деталізації причини протесту уникали. Також просили їх не знімати на камери та ховалися за плакатами, тому фотографу довелося працювати “здалека”.

Щоправда не всі поводили себе так. Приміром, підприємець Станіслав Муравський розказав, що приїхав на акцію, бо “втомився від того, що нічого не міняється”. Реформи називає лише зміною назв та грою слів. Інші його колеги теж нарікали на відсутність змін та підтримували загальну риторику щодо необхідності призначення на цю посаду волинянина.

У натовпі виділявся активіст у вишиванці, який казав, що представляє громадський люстраційний комітет Чернігівщини та гостро критикував Шавлака.

 

*************

Довгий час “пасажири автобуса” стояли поруч з входом на подвір’я. Потім розгорнули плакати і зайшли на подвір’я. Поступово до них підходило “підкріплення”: екс-кандидат в депутати від “Солідарності” Ігор Дильов та члени асоціацій таксистів, підприємців малого і середнього бізнесу, група людей з організації “Волинські патріоти”, ще одну групу супроводжував речник “Варти порядку” Олександр Волянюк, який представився “небайдужим громадянином” та запевнив, що “Варта порядку” до акції стосунку немає, та колишній перший заступник голови Волинської облради, екс-регіонал Юрій Лобач.

Перед обідом ця строката компанія стала перед входом до митниці та заблокувала його. Приблизно за годину до них вийшов представник митниці та запросив на бесіду групу протестувальників і працівників ЗМІ.

Під час зустрічі з Шавлаком опоненти розкритикували його за погану роботу митниці, пригадали гріхи з часу роботи на Чернігівщині. Також обурювалися, що на Волинь він привіз кількох колег з Чернігова, які живуть у дорогому готелі за державний кошти. Шавлак як міг відповідав, але конструктивної бесіди в учасників не вийшло. Зрештою в.о. начальника митниці покинув залу зустрічі.

Учасники пікетування, залишивши колег біля будівлі митниці. Вони обіцяють, що акція буде тривати, доки Шавлак не повернеться на Чернігівщину.

*************

У заголовку можна побачити слово “тітушки”, яке ми взяли в лапки, бо не можемо однозначно стверджувати, що на акції були найняті люди, привезені для масовки. Для авторів публікації очевидно, що вони були. Це люди, які ховалися від камер, які не могли пояснити, для чого вони приїхали сюди.

Але понад половина учасників заходу прибули з розумінням проблеми. Тому вийшов такий дивний симбіоз, який ще більше дивує через присутність “укропівця” Олександра Волянюка, екс-регіонала Юрія Лобача і депутата від партії президента Ігоря Дильова. Воістину, незбагненні шляхи політичні….

 

Далі буде…

 

Анатолій КОТЛЮК і Ольга ВАЛЯНІК