На Волині кажуть, що перевиконали бюджет на 130 мільйонів

На спецрахунки державного казначейства Волині з початку року поступили кошти лише від 10 підприємств, які відносяться до числа великих платників податків. І це при тому, що в області їх налічується 20.

Про це повідомив начальник ГУ Державного казначейства у Волинській області Михайло Леміщак.

Така інформація головного казначея області дещо обурила голову Волинської ОДА Володимира, який відзначив, що попри відкриття офісу великих платників податків – картина не зовсім втішна. «Треба провести з ними роботу», – дав чітку вказівку Володимир Гунчик.

Загалом за І квартал 2016 року суб’єкти господарювання сплатили до казначейства 1,6 млрд.грн., що на 20% більше ніж за аналогічний період минулого року. За словами Михайла Леміщака, це відбулось зокрема за рахунок перевиконання на 55% надходжень зі сплати податку на додану вартість, а це 900 мільйонів. Натомість по відшкодуванню ПДВ з початку року було відшкодовано дещо менше, аніж минулоріч – всього 100,1 мільйона гривень. Окрім цього головний казначей області відзначив збільшення обсягів проведених субсидій, які сягнули по Волині 350 мільйонів гривень.

Також Леміщак зауважив, що місцеві бюджети стали менше брати позик. Зокрема з початку року надано лише 4 позики, обсягом 30 тисяч гривень. Це за його словами, свідчить про те, що місцеві бюджеті почуваються впевненіше. На це також вказує збільшення надходжень по процентам з банківських вкладів, які здійснюють окремі міські бюджети за рахунок тимчасово вільних коштів. Так, з початку року їм вдалось «заробити» 3,8 мільйони гривень. Тож Володимир Гунчик, заслухавши інформацію головного казначея, відмітив, що задоволений роботою в І кварталі.

«Я задоволений тим, що в І кварталі ми отримали перевиконання бюджету на 130 мільйонів гривень», – резюмував голова Волинської ОДА.