Луцький двір «змінив обличчя»

2 квітня з ініціативи ОСББ «Гетьман 2015» на вулиці Гетьмана Мазепи, 49 влаштували захід з нагоди Міжнародного дня дитячої книги, спонсором та співорганізатором якого стала ГО «Квітка Полісся».

У програму заходу входило: благодійна акція по збору дитячих книжок, дитячі конкурси та розваги, графіті майстер-клас та розфарбування стін прибудинкових споруд двору. Зранку в дворі зібралися діти, вони принесли дитячі книги, які після акції передали обласній дитячій лікарні.

Дівчата з громадської організації «Квітка Полісся» також принесли з собою книги.

«До нас звернулись місцеві мешканці, вони запропонували до Міжнародного дня дитячої книги провести збір книг та передати їх в дитячу лікарню, а щоб акція була більш цікавою і дітям і дорослим, організувати конкурси для дітей та мистецьку акцію під час якої розфарбувати стіни прибудинкових споруд. Ми звісно відгукнулись і відгукнувся благодійний фонд «Дізар», депутата Луцької міської ради від нашого округу Петра Нестерука», – розповіла голова ГО «Квітка Полісся» Тетяна Доброжанська. В цей час у дворі працювали майстри графіті, на стіні гаража, поруч з дитячим майданчиком, з’явились фантастичні птахи.

«Це тукан, я знаю, але дівчата кажуть що це папуги або ворони. Але мені вони схожі на туканів. Я по телевізору бачила. Вони смішні і мають великі клюви», – описує побачене 10-річна Софійка.

Також у дворі багатоповерхівки розташована велика трансформаторна будка. Тож, жителі вирішили розмалювати і її. На одній зі стін поетапно почали з’являтись окремі елементи, та вже за 20 хвилин дітвора впізнала хто буде зображений на стіні. «Це ластівки! Вони гарні. А там буде ліс і котик, – говорить хлопчик Артем і додає, – Я теж так хочу навчитись малювати, але в мене є тільки шкільні фарби».

Тим часом діти активно відпочивали, брали участь у веселих конкурсах з піснями і танцями. З пакетом книжок прийшов і заступник міського голови Андрій Киця, який вирішив відвідати мистецьке свято та долучитись до благодійної ініціативи.

«Дітки, найважливіше – це навчитись цінувати, те що є і те, що тут буде зроблено», – промовив посадовець, звертаючи увагу дітвори, що вони господарі у своєму дворі, а тому повинні берегти усі малюнки та дитячий майданчик.

«Дуже приємно, що є можливість долучитись до такої хорошої справи. Діти це наше майбутнє, а книги це знання. Освічені діти, це запорука кращого майбутнього для нашого мікрорайону, міста та країни. Тому, батьки, громадські організації та влада повинні робити все аби в руках дітей були книжки а не пиво чи цигарки», – зауважив депутат міськради Петро Нестерук, який прийшов на свято разом з дружиною та дітьми. Він також відзначив, що у нього на окрузі багато активних та ініціативних людей, яких просто треба підтримувати. Зокрема, вони запропонували прибрати парк 900-річчя Луцька. Тож місцева громада, яка мешкає на сусідніх вулицях, планує до Великодня провести ще один захід, але вже екологічний – масштабне прибирання зеленої зони поблизу річки Сапалаївка.

До слова, крім оновлення стін, у дворі триває капітальний ремонт прибудинкової території. Тож уже за трохи жителі будинку №49 побачать “нове обличчя” свого двору.