В Україні створять «спецназ» для боротьби з бурштинокопачами

Голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе підписала доручення про створення оперативного штабу по боротьбі з нелегальним видобутком бурштину. Також вона просить у терміновому порядку скликати засідання РНБО.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook, – пише ТСН. ua.

За її словами, в штаб увійдуть представники блоку громадської безпеки Нацполіції, кримінального блоку та патрульної служби. Загальна чисельність – 150 чоловік. Члени оперативного штабу 3 квітня виїдуть на місце видобутку бурштину в Рівненській області спільно з представниками Генпрокуратури, СБУ та ОДА вивчити ситуацію, щоб напрацювати комплекс оперативно-профілактичних заходів на випадок виникнення можливих конфліктних ситуацій.

Однак, на думку Деканоїдзе, цього не достатньо для боротьби з нелегальним видобутком бурштину. Вона вважає, що тут потрібна державна стратегія та системний підхід.

“У поліції є достатньо сил і засобів для підтримки правопорядку та забезпечення громадської безпеки. Але не дасть результату силове вирішення проблеми. Ми в першу чергу будемо захищати безпеку місцевих жителів. Але, повторюся, щоб вирішити цю проблему раз і назавжди – необхідний системний підхід. Державна стратегія – як припинити довільний старательський промисел і направити багатомільйонні фінансові потоки від видобування каменю не в чиюсь кишеню, а в державну скарбницю”, – написала глава Нацполіції.

Деканоїдзе звернулася до вищого керівництва країни з проханням негайно скликати розширене засідання Ради національної безпеки і оборони, щоб почати напрацювання комплексного плану.
Нагадаємо, на Рівненщині виникла стрілянина між правоохоронцями та бурштинокопачами, внаслідок якої постраждало 10 поліцейських.