«Нічна варта»: «стриптиз» на вулиці та неспокійна «Опера»

Сьогоднішня «Нічна варта» виїхала на вулиці міста у ніч з 1 на 2 квітня.

Розпочинаємо своє патрулювання з 105-им екіпажем 1-ої роти патрульної поліції, нашими «гідами» сьогодні стали поліцейські Станіслав Бігун, Тарас Давидюк та Павло Козачук .

Вулиця Червоного Хреста: весняний настрій та стриптиз на вулиці

У час, коли ми приєднуємося до патрульних, поліцейські саме відпрацьовують виклик до «ОщадБанку» на вулиці Червоного Хреста. Тут виник конфлікт між жінкою, яка вирішила продемонструвати свої «принади» – вона почала роздягатися в банку та не хотіла покидати приміщення. На допомогу викликали патрульних.

Коли ми прибули на місце, конфлікт вже був вичерпаним – у жодної зі сторін не було претензій. Тож ми услід за екіпажем рухаємося далі.

Проспект Волі: чемні порушники

Рухаючись по проспекту Волі поліцейські зауважили компанію, яка попри пізній час надто голосно поводилася. Така поведінка викликала несхвалення у перехожих та жителів одного з будинків. Патрульні провели профілактичну бесіду з «голосистими» хлопцями. Останні вибачились за порушення громадського порядку та побажали спокійного патрулювання.

Вулиця Глушець: «вмикав поворот, поки це не стало мейнстримом»

Під час патрулювання вулиці Глушець автомобіль «Шевроле Авео» обігнав автомобіль патрульної поліції, не увімкнувши сигнал повороту. Поліцейські провели профілактичну бесіду. За їх словами, часто причиною дорожньо-транспортних пригод стають лінощі водіїв при увімкненні світлових засобів для виконання маневру.

Вулиця Набережна

На вулиці Набережна патрульні зі 104-го екіпажу 1-ої роти патрульної поліції помічають автомобіль «Фольксваген СС», що зупинився ближче 10 метрів від краю перехрестя. В автомобілі знаходяться 2 особи. При перевірці документів виявилося, що водій автомобіля дав право керування транспортним засобом особі, яка не мала права цього робити. Патрульні виписали постанову за статтею 126 частиною 2 Кодексу про адміністративні правопорушення, тож тепер порушникам доведеться сплатити штраф.

Вулиця Львівська: коли душа бажає свята

104 екіпаж прямує за викликом на вулицю Львівська. Там невідомий чоловік мав дуже велике бажання зайти в магазин нічної торгівлі, тож буквально вривався всередину. Патрульні заспокоїли чоловіка та відвели його додому.

Поки інспектор патрульної поліції Дмитро Соханський розповідав нам, що дебошира з нічника доставили додому, на «горизонті» з’являється чоловік, дуже охочий «поговорити» з патрульними. Спочатку йому заважали проблискові маячки на патрульному автомобілі, поліцейські на прохання чоловіка вимкнули світло. Згодом, чоловік вже розповідав на камеру «як поліція бере взятки». На прохання інспектора патрульної служби розповісти де саме і при яких обставинах чоловік бачив правопорушення, любитель поговорити відмовилась давати будь-які пояснення, мотивуючи це тим, «не дурний таке казати». Як виявилось згодом в розмові, чоловік мав на увазі поліцію міста Червоноград. На зауваження копа, що у місті ще не діють патрульні чоловік погодився, але таки дотримався думки, що «всі однакові».

Після розмови про хабарі, чоловіку, здається, мало «душевності» в спілкуванні. Він намагається «загрузити» патрульного на знання законодавства. Зі словами «Чувак, ти нічого не знаєш» особа використовує нецензурну лайку та образливі слова стосовно поліцейського. На прохання припинити таку поведінку чоловік не реагує і далі продовжує вести себе неадекватно. Патрульний вирішує застосувати до чоловіка кайданки та затримати його. При затриманні чоловік чинить опір. Поряд саме проїжджав автомобіль ДСО. Побачивши ситуацію, працівники ДСО допомогли патрульному затримати порушника.

Чоловіка повезли на освідування в наркодиспансер, а згодом у міськвідділ.

Тест на драгері в наркодиспансері «говорун» проходити відмовився, тож медики за наявними ознаками встановили , що особа знаходиться в стані алкогольного сп’яніння.

На чоловіка склали протокол за статтями 173 (дрібне хуліганство) та 185 КпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним службових обов’язків).

Проспект Волі: майже караоке в «Опері»

На годиннику вже четверта ранку і ми вирушаємо на виклик в нічний клуб «Опера» із вже знайомим 105-им екіпажем. Після прибуття на місце дізнаємось, що патрульних викликали відвідувачі закладу, яких за їх словами «незаконно вивели із клубу і не хочуть повертати гроші за вхід». Тож у відвідувачів виникла суперечка з охороною закладу. Розпочалася штовханина і охорона відтіснила відвідувачів до коридору.

Адміністратор закладу розповідає свій варіант події: «Хлопці порушували дисципліну і хотіли видертись на сцену, де співають бек-вокалісти. Це в закладі заборонено, тому їх попросили покинути заклад».

Проте відвідувачі не хочуть здаватися, тож конфлікт продовжився на вже при ході до будівлі. «Гарячі» хлопці дуже добре знали «свої права» та намагаються довести патрульним, що їх не законно вивели з приміщення і не повертають коштів. Після довгої профілактичної розмови з патрульними, все ж таки вирішують покинути приміщення закладу без скандалу та образ. Конфлікт вичерпано, тож ми продовжуємо патрулювати.

Майже до самого ранку у Луцьку тихо – здається, після довгої п’ятниці, місто врешті заспокоїлося.

Тим часом, на годиннику вже 8 ранку і люди поспішають на роботу. Ми завершуємо своє патрулювання, а поліцейські їдуть передавати зміну колегам, які охоронятимуть денний Луцьк.

Текст – Ольга ВАЛЯНІК,
Фото – Павло БЕРЕЗЮК.