На Волині система ProZorro зекономила 17% бюджетних коштів

За допомогою здійснення державних закупівель через електронну систему ProZorro на Волині вдалося зекономити 17% бюджетних коштів.

Про це йдеться в інфографіці, яку оприлюднив у соціальній мережі Facebook заступник міністра економіки Максим Нефьодов.

За даними Мінекономіки, 1 квітня вступив у дію Закон «Про публічні закупівлі», який забезпечує переведення всіх державних закупівель в Україні в електронний формат. Перехід відбуватиметься у два етапи: з 1 квітня всі свої закупівлі в систему ProZorro зобов’язані перевести центральні органи виконавчої влади і підприємства, що діють в окремих сферах господарювання (так звані “природні монополії”), а з 1 серпня використання електронної системи держзакупівель стане обов’язковим для решти державних замовників.

Електронна система держзакупівель працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити в ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 мільйона гривень для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила зекономити понад 1,4 мільярда гривень.

«Система ProZorro успішно завершила пілотний етап. Рік тому ми розпочинали з перших 6-ти тендерів, а сьогодні їхня кількість у системі вже перевищила 75 тисяч. Загальна планова сума тендерів складає 15,26 мільярда грн. Кількість замовників, що приєдналися до системи, понад 4 тисячі. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,96, тобто, в середньому, за предмет торгів конкурують 3 постачальники. Саме зростання конкуренції й дозволило отримати таку величезну економію: в середньому, 14% від планової вартості закупівлі. За нашими прогнозами, у 2016 році вдасться зекономити близько 5 мільярдів», – розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов,.

Він додав, що з 1 квітня система переходить на національний рівень, як за кількістю тендерів, так і за їхньою вартістю.

«Всі найбільші державні замовники тепер зобов’язані перевести свої надпорогові закупівлі в електронну систему. Мова йде про тендери вартістю мільйони гривень від найбільших компаній країни: Укрпошти, Укрзалізниці, Енергоатому, а також від міністерств і відомств. Це – величезна можливість для бізнесу», – підкреслив заступник міністра.

За його словами, решта замовників перейдуть на ProZorro з 1 серпня, і всі надпорогові державні закупівлі в Україні будуть відбуватися виключно через електронну систему.

Як відомо, держава є найбільшим закупівельником у країні: у 2014 році об’єм держзакупівель склав 250 мільярдів. А у 2015 році об’єм лише надпорогових закупівель склав 192 мільярди гривень. При цьому, закуповується все: від стільців і продуктів харчування до одягу, меблів, турбін чи автобусів.

«Той, хто розпочне раніше, зможе отримати більшу вигоду від участі у держзакупівлях. То ж не баріться, саме час починати», – зазначив Максим Нефьодов.

12933067_1011140272267415_5404530937561327395_n