У Луцьку заявили, що голова спорткомітету принижує активістів

ЛМГО «Центр фізичної культури та оздоровлення» висловив недовіру голові спорткомітету Луцька Юрію Волинцю (на фото).

Відповідну заяву опублікував у себе на сторінці у Facebook голова організації Олександр Лукашевський.

Текст звернення до міського голови Миколи Романюка подаємо повністю та без змін:

«Міському Голові Романюку М.Я.

ЛМГО «Центр фізичної культури та оздоровлення» створена спортивними активістами міста для популяризації здорового способу життя та розширення спортивної інфраструктури в м. Луцька. В 2011р. ми звернулись до Луцької міської ради надати нашій громадській організації приміщення для створення в ньому спортивного закладу для безкоштовних занять. Відділ комунального майна запропонували нам приміщення комунальної власності, яке не використовувалось та було в аварійному стані. Нам призначили конкурс на отримання приміщення в оренду, в якому я, як голова організації прийняв участь.

На моє прохання підтримати ініціативу нашої організації тоді ще ні хто не хотів, вважали даремною тратою грошей. Після перемоги в конкурсі на отримання в оренду приміщення, була клопітка робота з документами. Міська влада згідно закону визначила нам орендну плату. Завдяки спорт комітету міста та міському голові на сесії міської ради з допомогою депутатів, які віднеслись з підтримкою до важливої справи, визначили орендну плату в розмірі 1грн. в рік. Ми засновники ЛМГО шукали шляхи вирішення проблеми ремонту, проблеми утримання та закупки спортивного інвентаря. На ці благодійні наші ініціативи відгукнулось багато приватних підприємців, завод СКФ, депутати, ліцей, благодійні фонди такі як «Новий Луцьк», «Рідна Волинь», Волинська Федерація боксу, тренери та боксери Федерації боксу, комунальні підприємства міста, відділ комунального майна.

Нам вдалось об’єднати навколо цієї проблеми людей різних поглядів, які переконливо підтримали розвиток спорту в Луцьку та пропаганду здорового способу життя. Була не легка, клопітка робота в плані ремонту. Все робилось по будівельним стандартам, які повинні були відповідати спортивним та санітарним вимогам. Щоб інвесторам було цікаво вкладати гроші, нам потрібно було внести не мало своїх коштів в створенні та організації початкової бази.

На відкритті школи боксу «Ринг-2012» були запрошені: влада міста, інвестори, які долучились до нашої благодійної роботи, спортивні активісти міста. Новий спортивний заклад в нашому місті почав тісно співпрацювати з ДЮСШ-2 директором, якої був відомий Марчук М. Ф. Ми налагодили якісну роботу. Нам вдалось забрати з вулиць 120 дітей та юнаків, з якими займались тренери майстри спорту на безкоштовній основі а тренери ДЮСШ отримували заробітну плату з бюджету міста. Таким чином ми надали матеріальну технічну базу ДЮСШ для безкоштовних занять. Три роки школа боксу була на нашій відповідальності. Ми долучалися до організації змаганнь та спільно працювали, різниця лиш була в тому, що працівники ДЮСШ отримували заробітну плату, а ми це робили на громадських засадах витрачаючи свої кошти на поточні витрати.

В 2014р. закінчився трудовий контракт між міською радою та директором ДЮСШ-2 М. Марчуком, на його місце поставили В. Панчука. Відбулись також зміни в спорткомітеті міста, пішов з посади голова спорткомітету В. Тонконог на пенсію та на його місце був призначений Ю. Волинець.

Засновники ЛМГО «Центр фізичної культури та оздоровлення» вирішили прийти та познайомитись, принесли звіт нашої ГО, повідомити про перспективи нашої організації та співпрацю з новим головою спорткомітету Ю. Волинцем, на що він сказав, що йому не цікаві громадські організації, так як він має свою роботу. Через деякий час Ю. Волинець повідомив нам про наміри міської ради підвищити нам орендну плату, або щоб ми передали вже діючий спортивний заклад місту. Всі банери, які висіли в Школі боксу по вул. Потебні, 50 та які підтверджували нашу причетність до створення Школи боксу Ринг-2012, знищили.

Ю.Волинець в Facebook принижує спортивних активістів, які долучились до створення спортивного закладу, називаючи їх самозванцями, Заслуженого тренера України з боксу,Заслуженого працівника України фізичної культури та спорту Г. Вайнера назвав людиною, що непричетна до організації турнірів, які проходять в Луцьку з боксу, таким чином принижує роботу ветеранів спорту та вихваляє своє.

Такому працівнику не місце займати посаду голови спорткомітету міста. В першу чергу він повинен пропагандувати здоровий спосіб життя. Бути зацікавленим в створенні спортивних громадських організацій, які прагнуть розвивати спорт в місті та поважати ветеранів спорту, ставити їх в приклад іншим.

В наш час створюються різні моделі громадських організацій, які хочуть долучитись до державної програми виховання дітей, але чиновникам це не подобається і вони бачать в цьому своїх конкурентів. Це не спортивні змагання, це клопітка робота зацікавлених людей любителів спорту, які поважають спортивні традиції, які фанати своїх спортивних кумирів. Ці ініціативи громади потрібно взяти на озброєння владі в вирішенні Державної політики. Вони дуже важливі, тому що акумулюються на це великі приватні кошти, якими людина хоче внести свій особистий вклад в розвиток спорту, привертаючи увагу інших, закликаючи всіх до благих справ. Благодійні справи, які хочуть робити люди, потрібно публікувати для прикладу інших. Таку інформацію та тези доповідали на Парламентських слуханнях в Верховній Раді, які відбулись за ініціативи Д.Силантьєва.

Ми будемо наполегливо вимагати владу міста не тільки звернути увагу на працівника Ю. Волинця, який займає високу посаду голови спорткомітету міста, а й звільнення з цієї високої посади, яку він займає. На цій посаді мешканці міста бачать сильну і авторитетну особистість з числа спортсменів, яка заслужила повагу, може взяти на контроль всі діючі спортивні організації міста та спортивні громадські організації, які пропагандують здоровий спосіб життя та використовувати їх в розбудові спортивної інфраструктури міста.

Голова ЛМГО «Центр фізичної культури та оздоровлення»

Лукашевський О.М.
Секретар ЛМГО Вайнер Г.Я.»