Порошенко у США пообіцяв швидко знайти заміну Шокіну

Президент України Петро Порошенко запевнив американську владу, що має намір швидко вирішити питання з призначенням нового генерального прокурора.

Про це заявив посол США в Україні Джефрі Пайетт, – пише ZN.UA.

“Віце-президент (Джозеф Байден) задоволений запевненням президента Порошенка про те, що він має намір швидко знайти генерального прокурора, який буде користуватися довірою, буде професіоналом, буде незалежним”, – сказав Пайетт на конференції в Києві.

Посол наголосив, що США чекають закінчення періоду політичної невизначеності, завершення політичної кризи в Україні, досягнення згоди навколо кандидатури нового прем’єр-міністра та складу уряду, повернення до процесу реформ і реалізації зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

При цьому посол зазначив, що США не готові надавати Україні гарантії та фінансові кошти, поки не буде подолана криза і продовжений процес реформ.

Перед візитом президента України Петра Порошенка до США авторитетне американське видання New York Times в редакційній статті писало, що ані МВФ, ані країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою в “корупційне болото”.

При цьому, як зазначала газета, Порошенко не може просто замінити генпрокурора Віктора Шокіна на одного з його “дружків”. Він повинен негайно поновити на посаді Давида Сакварелідзе і почати широку публічну дискусію щодо кандидатури нового глави ГПУ.

Це необхідно для впевненості в тому, що новий генпрокурор був націлений на реформи, а уряд його в цьому підтримувати. 29 березня Верховна Рада 289 голосами дала згоду на звільнення президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. Посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що новим генпрокурором повинен бути незалежний професіонал, відданий принципам, проголошеним на Євромайдані.