Луцьк: екс-депутат хоче далі орендувати занедбану ділянку у Старому місті

Екс-депутат Луцької міської ради планує продовжити оренду занедбаної ділянки у Старому місті.

Про це інформує Четверта влада з посиланням на ТРК «Аверс».

Орендувати земельну ділянку в самому серці обласного центру – заповіднику «Старий Луцьк» – і розводити там хащі, в яких місцеві вже бачили щурів та тарганів. Це вдалося зробити бізнесмену та екс-депутату Луцькради Тихону Павлюку.

Ще в 2009-му році за адресою Драгоманова 15, він зобов’язався побудувати житлово-офісне приміщення. Умови договору не виконав, до того ж заборгував перед міською казною 40 тисяч гривень. А коли взявся поновлювати договір, в муніципалітеті отримав відмову. Нині з міською радою взявся судитися.

Триметрові хащі замість триповерхового будинку залишив по собі орендар земельної ділянки в «Старий Луцьк» Тихін Павлюк. Його фірмі «Луцькміськбуд» цей клаптик землі дали в оренду ще у 2009 році. Тоді депутати, проігнорувавши деякі вимоги закону, прийняли рішення дозволити бізнесмену та екс-депутату Павлюку забудувати цю ділянку на Драгоманова, 15.

«Зараз одну з земельних ділянок видали одному підприємцю під забудову, а на її території числиться пам`ятка місцевого значення з підземними підвалами 16 століття. Це вулиця Драгоманова, 15 – 17. В тому районі знаходилися унікальні підземелля, на кшталт тих, що на Кафедральній, 13. Ми втратили досить унікальний об`єкт», – розповідав у 2013 році краєзнавець Ігор Левчук.

Тихін Павлюк на Драгоманова, 15 хотів збудувати елітний житлово-офісний центр з виглядом на Луцький замок. Натомість, за п`ять років встановив лише паркан, який від своєї старості хилиться уже до долу. За ним – безлад.

У мерії звернули увагу на це лише місяць тому. Однією з причин стала заборгованість орендаря перед міською казною.

«У зв`язку з наявністю заборгованості по орендній платі за земельну ділянку згідно довідки податкової. Довідка від листопада 2015 року, за якою заборгованість становить майже 40 тисяч гривень. Коли ж договір на оренду землі закінчився, підприємство Павлюка взялося просити міськраду поновити документ. Однак у лютому муніципалітетом було прийняте рішення відмовити в поновленні договору оренди землі», – каже начальник юридичного відділу Луцької міської ради Олександр Рачков.

«Як визначається в преамбулі рішення, що відповідно до пункту договору передбачено, що таке будівництво має проводитися. Воно на той момент не проводилося. Не виконані роботи по прибиранню і благоустрою території. Відповідно прийняте таке рішення міською радою, яке позивач вважає незаконним», – розповідає Олександр Рачков.

На засіданні Павлюк яро виступав проти відеозйомки. Те, що міськрада не хоче поновлювати з ним договір оренди землі, він називає нонсенсом. Каже, що у всьому замішані конкуренти, які і пхають палки в колеса. В судовому позові просить визнати поновленим договір оренди землі та скасувати рішення Луцької міської ради. Чим закінчиться справа поки не відомо.

Між іншим, це ж підприємство Тихона Павлюка вирвало собі під багатоповерхове будівництво ще одну скандальну ділянку в історичній частині міста за адресою Кафедральна, 13. Там зараз схожа картина. І все це за кілька кроків від замку та костелу.