Справа 51-ї бригади нікому не потрібна, – волонтер

Складається враження, що скандальна справа по обвинуваченню 22-х бійців колишньої 51-ї бригади не потрібна вже і військовій прокуратурі.

Про це у соціальній мережі Facebook написав волонтер і адвокат Василь Нагорний, який безкоштовно захищає хлопців.

Волонтер описав події у сьогоднішньому судовому засіданні:

«Сьогодні… Володимир…. Справа «22 запорожців», бійців 51 ОМБр

Таке враження, що військова прокуратура вже і не збирається доводити вину цих бійців.

1. До обіду військовий прокурор із Запоріжжя подав заяву, щоб суд дав роз’яснення, чому на попередніх засіданнях не допустили прокурора Луцького гарнізону пана Балакунця. Зрештою, завершилось тим, чим і мало завершитись – суд виніс ухвалу, якою відмовив в наданні роз’яснення.

2. Після обіду військова прокуратура продовжила додавати матеріали провадження, але не докази, а характеризуючі дані. В зв’язку з тим, що бійці всі як один заявляють, що вони не проходили ВЛК на придатність до служби та наявність захворювань, ні під час мобілізації, ні під час слідства (а один з бійців, інвалід війни, навіть сьогодні повідомив, що його з контузією замість того, щоб проходити лікарів, змусили тягати меблі в госпіталі), то в захисту виникли підозри про “фіктивність” документів Запорізького госпіталю та лікарських комісій при військових комісаріатах. Заявлено клопотання.

Від справи всі вже стомились. Вона нікому вже не потрібна: ні прокуратурі, ні суду, ні бійцям… Як вийти з цієї ситуації, поки, ніхто не знає. Прокуратура хоче зберегти лице, суд розуміє наслідки несправедливого засудження, бійці хочуть відновлення честі та спокою…

Наступне засідання відбудеться 19 травня 2015 року і, напевно, вести буде справу інший суддя. До честі головуючого в справі пана Леонтія Канівця, який півроку розглядав це неподобство, а в квітні йде на пенсію, він був об’єктивним і неупередженим суддею!»