Волинь: на збереження унікального човна можуть дати 40 тисяч

На збереження човна-довбанки, знайденого на Волині планують виділити 40 тисяч.

Таке рішення прийняла постійна комісія з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради, ‒ пише Волинська газета.

Довбанку знайшли влітку в селі Старосілля Маневицького району. За свідченнями експертів, знахідка ‒ унікальна. На збереження човна необхідні були кошти. 27 тисяч гривень виділили з районного бюджету, зараз же планують надати гроші з області.

«Рішенням Постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради від 03.03.16 №5/9 враховано Вашу пропозицію щодо вжиття заходів для збереження човна-довбанки та внесено зміни до пункту 68 Заходів Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2010 роки (нова редакція – «організація наукових досліджень об’єктів археологічної спадщини, дерев’яної та мурованої сакральної архітектури, історії першої та другої світових воєн, інвентаризації щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (підготовка первинної облікової документації) для подання до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, здійснення консерваційних робіт) та збільшено з цією метою щорічний прогнозований обсяг фінансування на 40 тисяч гривень», ‒ зазначають у Волинській облраді.

Остаточне рішення приймуть депутати під час сесії.