Кадрова (не)революція в медицині Волині

кадри

На Волині планують перепризначити керівників 6 медичних закладів та очільника Ківерцівського медколеджу.

31 березня члени комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули низку питань про кадрові призначення в обласних медичних комунальних закладах.

Так, члени комісії підтримали пропозицію продовжити договір з директором Ківерцівського медколеджу Тетяною Комшук, яка вже пройшла відкритий конкурс. Під час зборів її підтримали 95% трудового колективу, а на цій посаді жінка пропрацювала вже 15 років.

Натомість з директором обласної лікарні «Хоспіс» Володимиром Бачинським вирішили з 1 квітня розірвати контракт, і призначити його тимчасово виконуючим обов’язки. Тож оголосять конкурс на посаду головного лікаря «Хоспісу» і Бачинський візьме в ньому участь, якщо забажає. Деякі члени комісії зауважили, що навряд чи стосовно його кандидатури будуть якісь зауваження, адже він багато років очолював один з перших хоспісів в Україні.

На 3 роки члени профільної комісії рекомендували обласній раді продовжити контракти з начальником обласного бюро судово-медичної експертизи Ігорем Жибаком, очільницею обласного шкірвендиспансеру Лесею Карпюк та  головним лікарем Волинського обласного госпіталю для ветеранів війни Тетяною Масіковою.

Певні зауваження у членів комісії виникли до керівника обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Володимира Алейнікова. Зокрема, членам тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій надійшла інформація, про те, що керівник закладу приймає багато благодійної допомоги і навіть просить за це хабарі. Очільник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк зауважив: «Володимир Алейніков за багато років зміг налагодити зв’язки з постачання допомоги. Там багато зроблено і ця допомога у різному вигляді надходить постійно і систематично. І саме в цьому є його вклад».

Зрештою, члени депутатської комісії запропонували припинити контракт з Алейніком і провести конкурс. Мовляв, згідно процедури він зможе подати свою кандидатуру.

Схожа ситуація склалася і навколо призначення головного лікаря Волинського обласного онкодиспансеру. Зокрема, голова комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександр Зінчук піддав жорсткій критиці роботу нинішнього очільника медзакладу Ореста Андрусенка.

«Якщо проаналізувати показники лікування онкохворих у Волинській обласній клінічній лікарні і в самому профільному онкодиспансері – то ситуація про результативність роботи очевидна. Тому пропонується З Орестому Петровичем припинити контракт, призначити тимчасово виконуючим обов’язки Бубенову і провести конкурс», – заявив Олександр Зінчук.

«Я на конкурс не піду, я вже своє відпрацював. Свідченням цього є 18,2 мільйона інвестицій, які я залучив на розвиток онкодиспансеру», – заявив Орест Андрусенко.

Комісія таки вирішила рекомендувати обласній раді припинити контракт, назначити заступника головного лікаря з медичної частини Людмилу Бубенову т.в.о. і оголосити конкурс на посаду головного лікаря.

Таким чином, вже на чергове засідання сесії будуть виносити одразу 7 питань про кадрові призначення на посади очільників комунальних закладів Волині.

Варто зауважити, що члени комісії під час прийняття рішень довго дискутували чи варто приймати політичні рішення, чи все ж таки не варто в медицину «пхати політику». Окрему дискусію між собою затіяли голова комісії Олександр Зінчук та Михайло Бегаль, які давно працюють у медичних закладах Волині. А очільник обласного управління охорони здоров’я порадив їм не тягнути «покривало на себе, при прийнятті подібних рішень». Натомість Олександр Зінчук запевнив, що не «мітить» опинитися в кріслі головного лікаря, ані онкодиспансеру, ані обласної лікарні. Зрештою, члени комісії зійшлись на тому, що призначення на посади керівників повинні відбуватись прозоро, за процедурою відкритого конкурсу.