Луцьк: одіозний екс-міліціонер з Рівного не прийшов на суд

Волинський окружний адмінсуд ухвалив зjбов’язати Головне управління Нацполіції не звільняти екс-міліціонера, керівника управління по боротьбі з економічними злочинами поліції Рівненщини В’ячеслава Єфтенія до вирішення справи про його можливу службову невідповідність по суті.

Справу у суді розглядали 31 березня.

Сам же Єфтентій у судове засідання не з’явився. За словами його адвоката Михайла Столяра, у Єфтенія – особисті обставини, проте які саме, Столяр уточнити не зміг.

Нагадаємо, що за висновками Центральної атестаційної комісії від 20 лютого В’ячеслав Єфтеній не відповідає займаній посаді та підлягає звільненню через службову невідповідність.

Єфтеній подав позов про скасування рішення, адже після висновку ЦАК керівник має видати наказ про звільнення особи. Тож начальник управління зобов’язаний був виконати рішення.

У позові Єфтеній просив зобов’язати ГУ НП не звільняти його з посади. За словами адвоката, керівник змушений буде прийняти на посаду Єфтенія когось іншого. Тож у разі скасування судом рішення про його звільнення вже не буде можливості повернутися на посаду. Адвокат пояснив, що якщо рішення скасують та Єфтенія визнають придатним, може не бути підстав звільнити з його посади новопризначену особу.

Зважаючи на те, що дії між роботодавцем та позивачем не припинені, то у позові Єфтеній просив заборонити вчиняти дії, а саме звільняти чи переводити його у рамках реалізації рішення ЦАК .

Адвокат зазначив що існує очевидна небезпека правам і свободам позивача до осточного вироку у справі. Мовляв, Єфтенія звільнять, якщо суд не задовольнить цього позову, а на посаду призначать когось іншого. Тоді у свою чергу Єфтеній змушений буде знову подавати до суду, а це час і кошти. Столяр додав, що на думку позивача, порушене його конституційне право на працю.

Окрім того, Столяр наполягав, що існує позитивна практика у вирішенні схожих позовів у Херсонській та Одеській області, а у Києві перебуває на оскарженні інструкціяз про переатестацію.

На питання судді чи існує негативна практика у такого роду справах, Столяр зазначив, що він «бачив лише позитивну».

Натомість, суд поцікавився, чому згідно висновку ЦАК про звільнення Єфтенія, який прийняли 22 лютого, останнього і досі не звільнено. За законом, наказ мали передати безпосередньому керівнику і він підлягав негайному виконанню.

Суддя спитала, чи не є тимчасово непрацездатним Єфтентфій, адже можливо саме тому його не звільняють. Адвокат відповів, що не володіє такою інформацією. Натомість повідомив, що Єфтеній захворів 17 лютого на гострий панкреатит та до 23 лютого лікувався у лікарні. Тож він так і не з’явився на співбесіду, бо нібито хворів, а атестацію перенесли на наступний день.

Адвокат не зміг відповісти на всі питання суду, приміром не знав сімейного стану позивача та у якому управлінні працював до переведення в поліцію.

 «Здається, в обласному», – засумнівався адвокат. Захисник також висловлював сумніви управомірності ішення атестаційної комісії, якщо позивач навіть не проходив співбесіди.

«Як приймалось рішення атестаційної комісії, коли його навіть не було?», – зазначив Столяр. Тож у ході засідання він просив задовольнити позов та не звільняти Євтенія до розглду справи по суті.

У результаті суд у складі Тетяни Димарчук, Андрія Ксензюка та Марії Александрової ухвалив задовольнити клопотання та заборонити Нацполіції звільнити Єфтенія на реалізацію рішення ЦАК до вирішення судового рішення по справі.

Справу про невідповідність розглянуть 11 квітня.

Нагадаємо,  Єфтеній захворів саме у день, коли мав проходити співбесіду по переатестації і згідно довідки знаходився на стаціонарному лікуванні. Проте журналісти виявили його на робочому місці.

zjVF0yp4aLE IS8iZPXe6Vo