«Луцькоренда»: кому дали майно громади задарма

464 об’єкти майна громади Луцька нині перебувають в оренді структур та відомств різних видів. Принаймні так вказано в інформації, яка опублікована на сайті міської ради.

ВАР проаналізував цей список за двома параметрами: найменша орендна плата для бізнесу та відсутність чи символічність плати. До цього нас спонукав пост депутата Волиньради Михайла Імберовського у Facebook. Він переглянув список обласного комунального майна і виявив там партії, які мають офіси задарма та підприємства, які отримали аж надто велику знижку на оренду майна.

Про перший параметр йтиметься в іншій публікації. Сьогодні ж розкажемо про “безплатників”.

___________________________________________________________________

 

У Луцьку цією можливістю користуються неприбуткові громадські організації, що є логічним: вони працюють безплатно на громаду, а та допомагає їм чим може. Станом на 20 березня у міськради орендують площі під офіси 40 об’єднань.

Для того, щоб розібратися, чи раціонально використовують ці приміщення і чи взагалі їх використовують протягом 23 та 24 березня наш репортер відвідав їх.

 

 

АКТИВНІ

В першу чергу згадаємо про організації, активістів яких вдалося застати під час оглядин або ж принаймні зауважити ознаки їхньої присутності:

Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариство «Холмщина».

Приміщення на балансі ЖКП №3, розташоване на вулиці Богдана Хмельницького 40б. Площа 79,9 квадратного метра, орендна плата – гривня на рік. Табличка з назвою організації присутня, як і графік роботи. Нікого на місці не застали. Не було й сусідів, у яких можна розпитати про інтенсивність роботи.

Луцька міська організація ветеранів України.

Організація займає площі в будинку на проспекті Перемоги 12, займає приміщення площею 86 квадратів. Приміщення на балансі ЖКП №3. Табличка з назвою організації присутня, як і графік роботи. Час відвідування репортером організації якраз припав на обід, але в приміщенні знаходились люди, проводився прийом громадян.

Волинський обласний благодійний фонд «Тавіта».

Він розташований на проспекті Молоді 8, займає приміщення площею 96,7 квадрата, що стоїть на балансі ОСББ «Вікторія-Луцьк-2». Графік роботи поруч з входом. Під час відвідин журналістами в приміщенні фонду бурхлива діяльність. Багато дітей обідали, інша частина підходила і чекала своєї черги.

Волинський обласний молодіжний Центр реабілітації інвалідів з дитинства «Джерело життя».

Офіс об’єднання розташований в приміщенні, що є на балансі управління освіти Луцької міської ради на проспекті Соборності 35,а. Площа 118,2 квадрата. На момент відвідування Центру проводились заняття з інвалідами

Волинські обласні організації «Національний Альянс» та «Студентське братство Волині».

Ці структури знаходяться в одному приміщенні площею 53,7 квадрата. Приміщення на балансі ТзОВ «МЖК» за адресою проспект Молоді 13,б. Під час відвідування організацій їхні учасники працювали в офісі. Графік і вивіска біля входу.

Волинська обласна дитяча громадська організація «Центр розвитку дитини».

Розташований на бульварі Дружби народів, 7 і займає приміщення площею 23,7 квадрата. На балансі КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система». Графік роботи поруч з входом. На момент відвідин члени ГО займались з дітками.

Громадська організація «Автомобільний клуб «Поршень Волині».

Організація збирається на вулиці Ковельська 8. Площа офісу – 41,4. На балансі ЖКП №1. Графік роботи вивісили. На момент відвідин організації учасники були присутні і розповіли про свою роботу.

Волинська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Розташований на проспекті Волі 23. Приміщення на балансі ЖКП №3 площею 61,3 квадрата. Графік роботи вивісили.

Луцька міська громадська організація Спілка в’язнів-жертв нацизму.

Офіс розташований в будинку 11а на проспекті Соборності. Приміщення площею 18 квадратівна балансі ДКП «Луцьктепло». Сусіди кажуть, що організація веде активну діяльність. На момент приїзду журналістів нікого не було. Організація «пересиляється» в інше приміщення, в якому в даний момент ведуться ремонтні роботи.

 

ПАСИВНІ

Волинська обласна організація Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги.

Розташована у будинку №4 на вулиці Ковельській. Займає приміщення площею 9 квадратів і знаходиться на балансі ЖКП №3. Вивіска з графіком роботи відсутня. За словами сусідів, учасники організації не часто навідуються в дане приміщення.

Волинський обласний Фонд милосердя і здоров’я.

Розташований по вулиці Ковельській 4, що знаходиться на балансі ЖКП №3. Площа 21 метр квадратний. На час відвідування журналістами Фонду в офісі нікого не було, вивіска про графік роботи відсутня. За словами сусідів, учасників Фонду бачать рідко.

Волинське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

Розташоване по вулиці Ковельській, 4 площею 19,5 квадрата. Об’єкт знаходиться у власності ЖКП №3. Графік роботи відсутній. Сусіди кажуть, що бачать не часто.

Асоціація міст України.

Організація орендує приміщення на Ковельській 4. Займають приміщення площею 21 метр квадратний. Приміщення знаходиться на балансі ЖКП №3. Дану організацію не вдалося знайти за відсутністю вивісок.

Громадська організація «Стимул».

Розташована на вулиці Червоного Хреста, 16. Приміщення 29,6 метра квадратного на балансі ДКП “Молодість”. Ні вивісок, ні графіків роботи. Ніхто з сусідів в цьому приміщенні не чув про таку ГО.

Благодійний фонд «Діти Чорнобиля».

Приміщення на балансі ТзОВ «МЖК» на проспекті Молоді, 3 площею 32 квадрати. Приміщення фонду не вдалося знайти. Відсутні таблички. Сусіди про таку організацію не знають.

Громадська ветеранська організація «Волинське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих».

Розташована на вулиці Богдана Хмельницького 40. Приміщення площею 46,4 квадрата. На балансі ЖКП №3. Організацію не знайшли через відсутність вивіски.

Волинський відділ Союзу українок.

Знаходиться на вулиці Ковельській 4 в приміщенні 28,3 м. На балансі ЖКП №3. Графік роботи відсутній.

ГО «Правий Сектор».

Приміщення у будинку №16 на вулиці Червоного Хреста. Приміщення у власності ДКП «Луцьктепло» площею 202,2 квадрата. Сусіди кажуть, що за останній раз бачили членів ГО на початку березня.

 

Також нашу увагу привернув цікавий факт: громадське формування “Варта порядку” орендує в міста за гривню вісім приміщень. Виявилося, в семи з них розташовані дільничні пункти поліції, у ще одному – на Богдана Хмельницького – офіс організації. Ми звернулися за коментарем щодо цього факту в поліцію та міську раду. Наступного тижня на ВАРі з’явиться публікація, в якій ми детально пояснимо, чому “Варта порядку” орендує приміщення під дільничні пункти.

 

Анатолій КОТЛЮК